Scenár školských hodín: "1. september pre prvákov." triedna hodina (1. ročník) na danú tému. Hodina hodiny "1. september v prvej triede" Hra "Všetko v portfóliu!"

Pozor! Stránka správy stránok nezodpovedá za obsah metodologický vývoj, ako aj za súlad s vypracovaním federálneho štátneho vzdelávacieho štandardu.

Scenár hodina 1. september Deň vedomostí v 2. ročníku. Materiály triedy 2 pomôžu vytvoriť slávnostnú náladu herná forma zopakovať pravidlá školského života pre všetkých účastníkov výchovno-vzdelávacieho procesu.

Cieľ: vytvárať podmienky na adaptáciu na školský život po Letné prázdniny; udržiavanie priateľskej atmosféry.

Úlohy:

  • Zachovať v deťoch pocit oslavy zo stretnutia so školou, vytvárať náladu na vzdelávacie aktivity.
  • Podporovať jednotu učiteľov, detí a rodičov.

Formulár udalosti: triedna hodina súbežne s druhými triedami spolu s rodičmi.

Úvod 1 učiteľa

Ak ste sa ráno zobudili
A za oknom som videl:
Každý je šikovný a má kvety
A dom je plný zábavy;
Ak vidíte: na ceste
Veľa školákov chodí -
Takže prišla jeseň
Školský rok sa začal.

Učiteľ 2: Dnes je veľký sviatok - Deň poznania. Vážení rodičia, milí chlapci! Rád vás spoznávam.

Letné dni ubiehali
Je čas, aby ste išli k svojim stolom,
Opäť ste všetci študenti,
Štúdium nie je hra!

1 učiteľ: Chlapci, sme radi, že vás vidíme v 2. ročníku dozrieť, múdrejšie. Blahoželáme vám k začiatku nového školského roka a prajeme veľa úspechov. Druhá trieda je dosť náročná, ale určite spolu prekonáme všetky ťažkosti.

Učiteľ 2: Od zajtra začíname vážnu prácu, pracovné dni. A nech je pre vás tento akademický rok láskavý, plodný a tvorivý.

1 učiteľ: V našej triede (2b) je 27 žiakov - 16 dievčat a 11 chlapcov. (Ak sú nováčikovia, musí ich učiteľ predstaviť.)

2 učiteľ: A v našej triede (2a) je 28 žiakov - 15 dievčat a 13 chlapcov

1 učiteľ: Povedzme si najnutnejšie slová a zároveň si zapamätajte písmená. Ukážem teda písmeno a vy pomenujete slová tohto písmena, ktoré odpovedajú na otázky „ktorý? ktoré? ktorý?". (Rodičia pomáhajú.)

Všetci chlapci v našej triede sú najviac ... (Učiteľ ukazuje písmeno „S“. Silný, roztomilý, spravodlivý, zábavný, atletický.)

Všetky dievčatá v našej triede sú najviac ... (Učiteľ ukazuje písmeno "K". Krásne, kultivované, koketné, cool.)

A rodičia v našej triede sú najviac ... (Učiteľ ukazuje písmeno "B". Dospelí, vysokí, veselí, pozorní, zdvorilí.)

A hodiny sú najviac... (Učiteľ ukazuje písmeno „D“. Dlhé, milé, priateľské, dôverčivé.)

Viem, že sa všetci pripravovali na tieto prázdniny a niektorí naši študenti sa dokonca naučili básne pre Deň poznania. Majú slovo. (Deti čítajú pripravené verše.)

  1. Dobrý deň, školský rok!
    Veľa šťastia, študenti!
    Zvonenie zvončeka
    Nech zvony zvonia, zvony zvonia!
  2. Zvonček! Zvonček,
    Otváracie hodiny.
    Napredujeme k poznaniu,
    Nepoznať únavu!
  3. Zvonček zvoní: veselo aj hlasno.
    A duša prekypuje radosťou,
    A tváre chlapcov kvitnú:
    Je čas, lekcie začínajú!
  4. Zazvoní zvonček
    Šírenie veselého smiechu, -
    Túžil po nás v letnej hodine.
    Dobrý deň, škola, milá škola!
    Dobrý deň, naša útulná, svetlá trieda!
  5. A rodičia sú na vedľajšej koľaji
    A pozerajú na nás s nadšením,
    Akoby to videli prvýkrát
    Ich odrastené deti.
  6. A sľubujeme vám
    V akademický rok nebuď lenivý
    Snažte sa študovať
    Usilujte sa o výšiny poznania,
    Dosiahnite vysoké výsledky!

1 učiteľ: Dajme si sľub na druhý školský rok. Ak súhlasíte s vetou, povedzte „sľubujeme“, ak nesúhlasíte, povedzte „nie“ My, žiaci 2. ročníka, sľubujeme:

  • nikdy nechoď do školy s... neodučené lekcie;
  • nikdy nepozdravuj učiteľov...pchaj si ústa žuvačkou;
  • nikdy nenoste náhradnú obuv ... v jednej taške so sendvičmi;
  • nikdy neriešte problémy ... kopírujte ich od suseda;
  • nikdy neotvárajte učebnice ... špinavými rukami;
  • nikdy nenoste kvety do školy ... odtrhnuté z kvetinového záhona;
  • nikdy nerobte domáce úlohy ... na hodine telesnej výchovy;
  • nikdy nebuď v službe v triede ... neopatrne;
  • nikdy nepozývaj rodičov na schôdze ... päť minút pred ich začiatkom;
  • nikdy nepočúvajte učiteľov...polovične;
  • nikdy neotvárajte dvere školy... kopnutím.

Gratulujeme a rozlúčime sa s rodičmi

1 učiteľ:

Chcel by som povedať milé slová svojim rodičom.
Je ťažké vychovávať svoje deti.
Na to musíte veľa vedieť.
Chcem zaželať rodičom
Vždy pomáhajte deťom vo všetkom,
Vyzdvihnúť dieťa ráno do školy,
Dajte dobré slová na rozlúčku včas,
Mať čas na čítanie inteligentnej knihy,
A v deň voľna nezabudnite na prechádzku.
Aby sa predišlo všetkým chorobám,
Musíme deti ešte temperovať.
Zúčastniť sa môžu aj stretnutia,
Pomôžte škole, ako sa len dá.
A čo je najdôležitejšie, nepochybne,
Prajem veľa trpezlivosti!

2 učiteľ: Prísaha rodičov

Vždy pomôžeme deťom v štúdiu! Áno? Áno!
Aby bola škola na deti hrdá! Áno? Áno!
Nebojíme sa skokových úloh! Áno? Áno!
Vzorce si zapamätajte pre nás nezmysly! Áno? Áno!
Prisaháme, že nikdy nebudeme biť deti! Áno? Áno!
Len občas trochu pokarhať! Áno? Áno!
Buďme pokojní, ako voda v rieke! Áno? Áno!
Budeme múdri ako hviezda na oblohe! Áno? Áno!
Dáme veľa práce do opráv! Áno? Áno!
Aby bola škola vždy mladá! Áno? Áno!
Ráno vstaneme do mrazu,
Byť v čase sem a tam! Áno? Áno!
Rozmaznávajte niekedy sladké deti! Áno? Áno!
Kedy je koniec štúdia utrpenia,
Poďme sa teda prejsť s deťmi! Áno? Áno!

Telesná výchova

Učiteľ... Hoci ste sa stali dospelými, nezabudneme ani na oddych a hru v triede. Odpoveď je "áno" je tlieskať rukami, odpoveď je "nie" je dupot

Prišiel si dnes do školy? (Áno.)

išli ste na dovolenku? (Áno.)

si špinavý? (Nie.)

Ste žiaci 2. ročníka? (Áno.)

Študujete na škole č.(...)? (Áno.)

Dnes dážď? (Nie ano.)

Si unavený? (Nie.)

Šifrovanie

učiteľ. Rozlúštiť slová: vánok (štyri); tekyarap (päť); aquody (dvojka).

Ako môžete pomenovať tieto tri slová jedným slovom? (Marks.) Známky ako cukríky. Napríklad dostanete A – ako keby ste si niesli bonboniéru domov, radi o nej každému poviete. Všetci ťa chvália, tešia sa s tebou, chcú to vidieť. Súhlasíš? A keď dostanete dvojku, pochopíte, že toto je len obal na cukríky, a chcete sa jej zbaviť čo najskôr, napríklad ho zahoďte. Súhlasíš?

Teraz vykonáme núdzový test pripravenosti dostať známky dvojky a päťky. Nezívajte, pridajte odhad tam, kde ho potrebujete!

Ak ste sa znova nenaučili báseň,
Dostanete nepochybne iba za domácu úlohu ... (dve).

Celý deň ste riešili problém na tapete, ste v byte,
Ale zabudol som všetko prepísať a dostanete ... (dve).

Takže si sa naučil po anglicky, že si sa sotva dostal do školy,
Ale odpovedal vynikajúco a zapíšu do denníka ... (päť).

Buďte usilovní, presní, pozrite sa na učiteľa,
Ak je práca bez chýb, tak diár ozdobí ... (päť).

Vedieť celú multiplikačnú tabuľku vám samozrejme príde vhod.
Stačí mať dosť trpezlivosti a dostanete ... (päť).

Veštenie

Učiteľ... Aký bude pre vás nový školský rok? Obálka obsahuje obrázky. Vytiahnite to jeden po druhom a ja vám vysvetlím, čo vás v novom akademickom roku čaká.

(Študenti vyťahujú kartičky s obrázkami jeden po druhom.)

VTÁK. Šťastie je ako vták vrtkavé, priletí, potom odletí. Nezívajte, chyťte ju a pevne držte!

ZMRZLINA. Je taká zima, očakávajte problémy, ale aby vás nerušili, radšej si naštudujte domáce úlohy!

KVETINA. Nezabudnite zablahoželať svojmu milovanému učiteľovi k začiatku školského roka! Skvelú náladu bude mať po celý rok!

VEDECKÁ KAT. Múdrosť v knihách! Čítajte viac, choďte do knižnice častejšie!

VLAŠSKÉ ORIEŠKY. So zvláštnou horlivosťou musíte hrýzť žulu poznania. Naučte sa všetky pravidlá!

GUĽA. Nezabudnite sa počas celého školského roka aktívne venovať telesnej výchove. Pamätajte: v zdravom tele je zdravý duch!

SLNKO. Buďte vrúcni a láskaví ako slnko, potom budete mať veľa priateľov. Každý sa bude chcieť vyhrievať v lúčoch vašej láskavosti!

ZLATÁ RYBA. Všetky vaše želania sa splnia len pod jednou podmienkou – nemeškať do školy!

VÁZA. Buďte pozorní, všímajte si krásu sveta okolo vás. V kreslení a práci budú v denníku samé päťky.

KOBERCE. Na konci školského roka budete musieť trochu plakať ... Štúdium si užijete natoľko, že sa vám nebude chcieť ísť na letnú dovolenku.

SOAP. Buďte čistý, uprataný, slušný. Nezabudnite sa usmievať na riaditeľa - možno vás nezavolá do svojej kancelárie.

GLOBE. Čaká vás cesta. Kde a kedy ešte nie je jasné. Hlavnou vecou nie je plávať pri tabuli, odpovedať sebavedomo, bez chýb!

HORSE. Pamätajte, že škola nie je dostihová dráha. Je nežiaduce behať po chodbe ako kôň, v kluse, cvale a poklusu.

CLIP. Chystáte sa stretnúť s dobrým priateľom.

ŽIAROVKA. Naskytne sa vám geniálny nápad.

PRAVIDLO. K poznaniu prídete po priamej ceste.

TLAČIDLO. Naučte sa svoje lekcie, inak to bude „sranda“.

PERO. Nezabudnite si zapísať domácu úlohu.

KEY. Kľúč k poznaniu určite nájdete.

SHELL. V tomto akademickom roku sa dozviete veľa o podmorskom svete.

CANDY. Čaká vás sladký život.

Povedz slovo

Kto chodí s taškou kníh
Ráno do školy? .. (Študent.)

A dnes sa stretneme
Svetlý a priestranný ... (trieda).

V chodbe sú kroky.
Kto všetkých volá do triedy? (Zavolajte.)

Ak všetko vieš.
Potom zapíšu do denníka ... (päť).

Ak ledva vieš
Dostanete len ... (dve).

Akým si študentom.
Každý ukáže váš ... (denník).

Malo by byť vždy v poriadku
Vaša škola ... (notebooky).

Kto stratil ceruzku
Zabudol, čo tam je ... (peračník).

1 učiteľ:

Druhý rok výučby!
Skúsenosť je poznanie,
Je to ťažké, nepochybne
Ale treba usilovnosť!
Druhý rok je ťažší
Druhý je dôležitý rok.
Nasledujte ho skôr,
Všetko pôjde ľahšie!
Druhý ročník učiteľstva!
Ak to ovládaš,
Hodnotia všetky vedy
Môžete sa to naučiť bez problémov!
Jedným slovom, žiak druhého stupňa,
Buďte príkladom pre všetkých!
Nech je to vždy len láskavé
Vaša školská cesta bude!

Cool "Prvý hovor" v 1. ročníku

Súhrn triednických hodín k 1. septembru pre žiakov prvého stupňa

Cieľ: navodiť sviatočnú náladu 1. septembra predvedením bábkového divadla, ktoré pripravili staršie deti alebo skupina rodičov.

postavy: Petržlen, Medveď, Líška, Aibolit, Fedora, Moidodyr, moderátorka.

Vybavenie: študentské preukazy, balón, darčeky pre prvákov, sladkosti s prekvapením pripnuté na operadle sedadla každej študentskej stoličky.

Priebeh udalosti

Po slávnostnom zhromaždení deti vstupujú do triedy spolu s pani učiteľkou.

Úvodné slovo učiteľa

učiteľ. Ahojte chalani! Koľko vás je a aká ste krásna! Dnes si prišiel prvýkrát do školy. Zatlieskajte tým, ktorí majú dnes dobrú náladu. Pokúsim sa uhádnuť, prečo si dnes taký šťastný. Ak hádam správne, tlieskaš rukami. Obchod?

Tešíš sa, lebo máš krásnu tašku; pretože máte v batohu veľa nových školských vecí; pretože si dnes veľmi múdry a krásny; pretože si dnes prišiel prvýkrát do školy; pretože ste sa dnes stali školákmi; pretože si dnes stretol svojho učiteľa. A asi ma naozaj chceš lepšie spoznať, nie?

(Po každej definícii deti tlieskajú rukami.)

Učiteľkin príbeh o sebe

učiteľ. Moje meno je... Ak zabudnete moje meno, príďte ku mne a opýtajte sa. Som váš prvý učiteľ. Mám veľmi rada deti. Mám ... milujem ... nemám rád ... Môj najväčší koníček ... Budeme sa spolu učiť a vždy vám rád pomôžem.

Poviem vám o všetkom:

Prečo je tu hrom

A o severe a o juhu,

A o všetkom, čo je okolo

O medveďovi, o líške

A o bobuliach v lese.

Stretli ste ma. A teraz ťa chcem stretnúť. Mám nádherný balón. Pomôže nám zoznámiť sa. Ten, kto má balón, nech uvedie svoje meno a priezvisko.

(Deti si striedavo hovoria svoje mená, keď si navzájom podávajú balón.)

Hra

učiteľ. Poďme sa hrať. Budem volať rôzne mená. Ak počuješ svoje meno, utekaj ku mne.

(Učiteľ hovorí mená, kým všetky deti nevybehnú k tabuli. Potom môžete hrať akúkoľvek hru podľa uváženia učiteľa.) Výborne! Hralo sa skvele.

Prezentácia certifikátov

učiteľ. Odteraz už nie ste len chlapci a dievčatá, odteraz budete nosiť čestný titul – Učeník!

(Odovzdávajú sa vysvedčenia žiakov, pričom sa opäť vyslovujú mená a priezviská detí).

učiteľ. Teraz ste právom skutočnými študentmi. Pozrite sa znova na seba. Všetci ste spolužiaci. Budeme s vami 4 zimy, 4 pramene, 4 jesene, 816 dní, prevedieme 32 tisíc lekcií. Toto je náš cool tím, v ktorom bude žiť a študovať 25 ľudí.

Výkon

učiteľ. Teraz je čas pozrieť si šou. Urobte si pohodlie, začíname.

Ahoj škola!

Ahoj trieda!

Dvere školy dnes

Otvorte sa pre vás.

Dnes si prišiel do školy.

Nastúpili sme do prvého ročníka.

Zabudli ste na loptu,

A o hrách na dvore:

Dobre sa na to pozrieme

Všetky obrázky sú v základnom nátere.

Budeme vedieť veľa, veľa.

Dozvieme sa veľa.

Koľko je dva a dva?

Čo sú to ostrovy?

Prečo medveď ležal v brlohu?

Kde žije Snehulienka?

Ako lieta lietadlo?

Prvý, kto otvorí cestu do vesmíru?

A teraz a teraz -

Predstavenie pre vás! ...

(Objaví sa obrazovka bábkového divadla alebo flanelografu. Predstavenie sa začína.

Zadné plátno (alebo predná spodná strana obrazovky) zobrazuje zeleninovú záhradu a na nej - dary jesene: kapusta, repa, slnečnica. Sú tam úle. Pri veselej hudbe sa zjavuje Petruška.)

Petržlen.

Ja som petržlen, petržlen, petržlen!

Som vtipný, vtipný, vtipný.

Žiadna hračka na svete

Nikdy sa mi nebude porovnávať.

Tra-la-la! Tra-la-la!

Nikdy sa mi nebude porovnávať!

O! Koľko chlapov! A všetci študenti?

Ahojte deti,

Chlapci a dievčatá.

Ahoj!

deti(v zbore). Ahoj Petruška!

Petržlen.

Gratulujem, gratulujem

S prijatím do prvej triedy!

Dali ste si všetko do batohu?

deti... Áno!

Petržlen. Dobre! Prišiel som aj do školy. Hádajte s čím som prišiel?

Chodíš s ním do školy,

Koniec koncov, potrebujete to.

Peračník, zošity so základným náterom -

Všetko sa do nej zmestí.

deti. Aktovka!

Petržlen... Správny! Dobre! A v batohu mám to, čo ty. Hádajte, čo to je?

Bez neho by ste nepísali.

Bez neho by nemaľovali.

Leží vo vašom peračníku,

Je to váš verný pomocník.

Shure, Tanya, Pete, Vale

Veľmi potrebné...

deti. Ceruzka!

Petržlen... Výborne, uhádli ste! A to? (Ukazuje zadnú stranu knihy ABC.)

Najdôležitejšie, najdôležitejšie

Najpotrebnejšia kniha pre vás,

Veľmi krásne, s rôznymi písmenami.

No hádajte! Ja si myslim, ze naopak:

Tri, dva, jedna!

deti. Primer!

Petržlen. A táto hádanka bola uhádnutá. Keď som išiel do Materská škola, potom veľmi rád počúvam poéziu, rozprávky, rôzne príbehy. Ach, ako miloval! Poznáte básne, rozprávky, príbehy?

deti... Vieme!

Petržlen.

Potom hádajte, z ktorej knihy je.

Tr-rr...Zazvonil mi telefón..

Kto rozpráva?

deti. Slon! ("Telefón".)

Petržlen.

Kto je hrdinom tejto knihy?

(Za zvukov hudby sa zjaví doktor Aibolit.)

Príďte sa ku mne liečiť

Aj krava, aj vlčica,

Chrobák aj červ,

Aj zajačik, aj šteniatko.

Chytro som nastavil rameno

Na zelenú kobylku

Vyliečil som brušká

Nešťastným hrochom.

Petržlen. Kto vylieči, vylieči?

deti. Doktor Aibolit!

Petržlen. Uhádol si to! Uhádol si to!

(Objaví sa Fedora.)

Petržlen.

Čo je to za zázrak?

Kto je zlý s riadom?

Kto sa kolíše z borovicového lesa?

Toto je babka ...

deti. Fedor!

Ach, vy, moje úbohé siroty,

Žehličky a panvice sú moje.

Ideš domov, neumytý.

Umyjem ťa vodou.

Oprášim ťa pieskom

dám ti vriacu vodu.

A budeš znova,

Svieti ako slnko. (Odíde.)

Petržlen. Myslíte si, že riad sa vrátil do Fedory?

deti... sa vrátil.

Petržlen. Teraz skúste uhádnuť, z ktorej rozprávky sú tieto riadky.

Blchy bežali lietať,

Priniesli jej čižmy

A topánky nie sú ľahké ...

deti.„Fly Tsokotukha“.

(Za zvukov hudby sa objaví Moidodyr.)

Moidodyr.

Je potrebné, je potrebné umyť

Ráno a večer.

A na nečistých kominárov

Hanba a hanba! Hanba a hanba!

Som hrdina známej rozprávky

Slávny ...

deti... Moidodyr!

Moidodyr. Uhádol si to! Učil sa! Povedz mi, kto napísal tieto rozprávky?

deti... Korene Chukovsky.

Petržlen a Moidodyr... Správny! Spisovateľ Korney Chukovsky. (Moidodyr odchádza.)

Vedenie. Vy ste tak šikovní. Pozrime sa, ako ste pozorní.

Hra na pozornosť „Moja trojuholníková čiapka“

Počas hry je jedno slovo v texte odstránené a postupne nahradené gestami. Postupne je celý text nahradený gestami.

Moja trojuholníková čiapka

moja trojuholníková čiapka,

a ak nie je trojuholníkový,

potom to nie je moja čiapka.

Čiapka (deti ukazujú na hlavu).

Moje (ukazujú na seba).

Trojuholníkový (ukážte trojuholník rukami).

On (ukazuje na druhého).

Nechcem (krútiť hlavou) ..

Petržlen(hľadať niečo). Oh! Oh! (Zarmútil, posadil sa a zvesil hlavu.)

učiteľ.Čo si smutná, Petruška?

Petržlen... Ako nemôžem byť smutný: môj priateľ neprišiel. My sa tu hráme, bavíme sa, ale on nie je.

učiteľ. Aký priateľ? Kto je on?

Petržlen.

Bigfoot a veľký

V zime spí v brlohu.

deti. Medveď.

Petržlen. Len asi, on je najviac. Niet ho – a to je všetko. Čo robiť?

Učiteľ... Chlapci, zavolajme Mishku všetci dohromady. Počuje nás a príde.

deti... Medveď! Medveď!

Medveď(spoza obrazovky). Idem! (Odchody.)

Petržlen... Medveď, priateľ môj, prečo si tak dlho neprišiel?

Medveď. Vieš, chcel som med. No vyliezol som do sedliackej záhrady. Úle stoja. Včely bzučia. Len som sa prikradol k úľu, hľa - v záhradnom záhone je guľatá, žltá, obrovská hlava, nie hlava, ale hlava sedí. Nikdy som také niečo nevidel. Poklonil som sa jej, pozdravil, ale nebola gu-gu! Vzal ju a potiahol za zelený vrkoč. A ona nie je ani tu, ani tam. Cítil som strach - a bežal som.

Petržlen.

Hee hee hee! Viem čo to je...

Okrúhla strana. Žltá strana.

Drdol sedí na záhradnej posteli,

Je pevne zakorenený v zemi.

deti... repa!

Petržlen... Ach, Mishka, Mishka! Prečo sa bojíš repy?

Medveď.

Keby len repa!

A to okrúhle sito

Stojí na jednej nohe

A otočí hlavu.

Petržlen.

A my to vieme!

Zlaté sito

Čierne domy sú plné.

Koľko čiernych domov

Toľko bielych nájomníkov.

deti... Slnečnica!

Medveď... Fuj ty! A ja som utekal pred slnečnicou! Bežal som, bežal a v ústrety mi prišlo malé zvieratko. Nos je čierny, oči sú zelené, úlisné, chvost je dlhý a našuchorený. Kto je to?

deti. Líška!

Medveď... Dobre. Pribehla ku mne, oblízla si pery a tak milo hovorila.

(Lisa sa objaví za zvukov hudby.)

Fox... Ach, dobre, mal som raňajky, nenechal som drobca, mňam ...

Medveď... A čo si raňajkoval ty, Fox?

Fox(tvári sa, že nepočuje).

Vymiesené babkou

Žiadna roláda, žiadne palacinky.

Ako som to položil na stôl

Opustil svoju babičku,

Opustil svojho starého otca.

Kto behá bez nôh?

Je to okrúhle ...

deti. Ko-lo-bok!

Fox. A potom si chcela niečo zahryznúť. Prikradol som sa k domu. Volal som mu, volal som mu. Chválila a chválila a spievala piesne. A nepozerá sa von oknom. Začal som znova volať, ale počul som len, že sa jeho priatelia vracajú z poľovačky. Ledva som niesol nohy. A kto sú Cockerelovi priatelia?

deti... Mačka a Blackbird!

Petržlen... Správny! Eh, Fox! Všetko, čo robíte, je špinavé: Kolobok to zjedol, takmer zabil kohútika. Je to hanba, Fox, je to hanba! Veď dnes majú chalani sviatok - 1. septembra!

Fox... už nebudem. Odpusť mi. Dávam svojej úprimnej líške, že toto nikdy, nikdy neurobím.

Petržlen. Odpustiť Foxovi?

deti... Prepáč !!!

Fox... Vďaka! A kvôli tomu si s tebou zahrám hru.

Hra „Čo si vezmeš do školy“

Položte ruky na lakte. Pomenujem položky. Ak počujete názov predmetu, ktorý máte vziať do školy, mali by ste tlieskať rukami. Ak nie, netlieskajte. Buď opatrný!

Abeceda, bábika, auto, zápisník, vankúšik, peračník, lyžička, žuvačka, ceruzka, pero, žuvačka, kufrík, cukrík, fixky, album, tanierik.

Priniesol som ti blahoželanie.

(Vytiahne pohľadnicu.)

Červenovlasý, biely, čierny,

Tichý, poslušný a rebelský,

Pre tých, ktorí sa smejú, tancujú a jazdia

Kto nebojuje, len občas plače...

(Objavia sa všetky bábkové postavy. Blahoželajú študentom.)

Je čas, priatelia, musíte sa rozlúčiť.

Všetkým zo srdca blahoželáme.

Nech žijú spolu v tejto škole

Aj starší, aj deti!

Aby ste čítali viac kníh,

Krásne písať do zošitov,

Učiť sa na piate kolo.

Zbohom! Zbohom!

(Obrazovka sa zatvorí.)

Učiteľ... Naše obľúbené hračky sú preč a my budeme pokračovať v dovolenke. Zablahoželať nám prišli piataci.

Blahoželáme piatakom

Chlapi! V škole sa naučíte veľa užitočného a zaujímavého, no buďte veľmi opatrní, môžu vás čakať nástrahy. Aby sme vás pripravili, priniesli sme vám zákerné hádanky.

Za kmeňmi sa mihne obrovská mačka

Zlaté oči a uši so strapcami,

Ale toto nie je mačka, pozri - pozor,

Zákerný ide na lov ... (rys).

Hrubokožec berie seno chobotom ... (slon).

Kto rád behá po pobočkách?

Samozrejme, ryšavka ... (veverička).

V húšti, so zdvihnutou hlavou,

Kvíli od hladu ... (vlk).

Kto vie veľa o malinách?

Klubkonohý hnedý ... (medveď).

Spievanie piesní pod mesiacom

Sedel na vetvičke ... (slávik).

Výborne, chlapci, nemýlili sa! A buďte naďalej tak pozorní.

V roku sú rôzne sviatky,

A dnes máte sviatok.

Prvýkrát idú žiaci prvého stupňa

Do vašej priateľskej školskej triedy.

A rodičia sú na vedľajšej koľaji

A pozerajú sa na nich s nadšením,

Akoby každý videl prvýkrát

Ich odrastené deti.

Každý školák si uhladil vlasy

Každý má na sebe nový kostým.

A v rukách majú gladioly,

Zlaté ako slnečné svetlo.

Tu zvoní, povodne.

Chlapi už začínajú

Život je nová séria.

Objednávky od piatakov

Teraz prišla vytúžená hodina

Si zapísaný do prvého ročníka.

Ty, môj priateľ, počúvaj nás,

Dávame vám mandát.

Vstávajte skoro ráno

Dobre sa umyte

Aby sme v škole nezívli,

Nepichajte nosom do stola.

Zvyknite si objednávať

Nehrajte sa s vecami na skrývačku

Vážte si každú knihu

Udržujte svoju aktovku čistú.

Oblečte sa úhľadne

Aby bolo na pohľad príjemné

Nechichotajte sa v triede

Nehýbte stoličkou tam a späť.

Neurážajte, nebuďte arogantní

Pokúste sa pomôcť všetkým v škole.

Nadarmo sa nemrač, buď odvážny -

A nájdete si priateľov.

Povedzte všetkým o škole

Váž si česť školy,

Aby som dostal päťku.

To sú všetky naše rady,

Nie sú múdrejšie a jednoduchšie.

Ty, môj priateľ, nezabudni na nich,

Zbohom. Veľa štastia!

Veľa šťastia, milí prváci! Prajem vám úspech v štúdiu! Buďte vždy silní a zdraví!

Učiteľ... Milí chlapci! Darčeky budete dostávať každý deň. Ale to nie sú cukríky, nie koláče, to sú znalosti.

Teraz urobíme zázrak. Zatvorte oči a povedzte „Cribble! Orná! Bum!"

(Deti zavrú oči a opakujú slová.) Teraz otvor oči a pozri, čo máš pod stoličkami.

(Vopred si pripnite cukríky pomocou gombíkov.)

Zhrnutie

Učiteľ pozýva rodičov, aby zablahoželali svojim deťom k začiatku školského roka. Piataci môžu dať deťom malé, vlastnoručne vyrobené darčeky.

Darčeky je možné uviazať na šnúrku. Deti s potešením vystrihnú darček pre seba so zatvorenými očami.

Niť odstrihnite čo najskôr

Ak chcete dostať darček.

Na záver môžete hrať.

Hry: "Lieta, nelieta", "Stream", "Rybári a ryby".

Triedna hodina"Prvýkrát v prvej triede!"

Moji prváčikovia sú krásni! Milé mamičky a oteckovia! Milé babičky a dedkovia! Šťastní bratia a sestry!
- Dnes máme veľký sviatok - Deň poznania.

Zišli ste sa na prvej školskej hodine, aby ste spoznali svoju školu, so mnou, vaším prvým učiteľom, a spoznali svojich budúcich spolužiakov. Moje meno je Lyudmila Semyonovna.
- Usmej sa na spolužiaka a povedz mi svoje meno. Chlapci, o čom je podľa vás úsmev?
- Keď sa človek usmieva, znamená to, že: cíti sa dobre; dostal dar; je chválený; urobil dobrý skutok; dostal päťku. Úsmev nám tiež hovorí, že máme dobrú náladu. Predstavme sa spolužiakom, odovzdajme „zábavný ples“, postavme sa a nahlas vyslovme svoje meno a priezvisko.

Aby ste sa stali prvákom a skutočným žiakom 1. ročníka „B“, musíte prejsť sériou testov v čarovnej krajine.
- Ako sa volá táto krajina? Pozrite, na tabuli sú písmená, ak chcete zistiť názov tejto čarovnej krajiny, musíte z týchto písmen vytvoriť slovo. Zdvihnite ruku, ak máte správne slovo.
- Túto krajinu nenájdete na žiadnej zemeguli ani na mape. Túto krajinu musíte objaviť s pomocou čarodejníkov – učiteľov.

Naučí vás počítať, písať, kresliť. Toto je Zem poznania! Jeseň otvára vstup do tejto čarovnej krajiny, navštívila tu a zanechala vám niekoľko odkazov - úloh na svojich krásnych javorových listoch.
Kto je už pripravený a nebojí sa ťažkostí nadchádzajúcich skúšok? Naznačte mi to zdvihnutou rukou.

Takže všetci sú pripravení.
- Iba školáci môžu cestovať v tejto čarovnej krajine. Pri cestovaní musíte dodržiavať pravidlá. Ktoré? Pozorne načúvať.

No, chlapci, buďte ticho!
Začína sa lekcia.
Stať sa učeníkom
Tu je to, čo si treba zapamätať.
Na lekcii sedíte
Ticho, ticho ako myš.
Chrbát je priamo na vás
Urob to ako ja.
Takto dáme ruky
A čakáme na úlohy ďalej.
Ak chcete povedať
Alebo choď von, alebo vstaň,
Musíte sa tak držať za ruku.

Pamätáte si? Začneme teda plniť úlohy, ktoré nám zanechala jeseň, ak dokážeme správne splniť jej úlohy, dostaneme kľúč, ktorý otvára dvere do krajiny poznania!
Kto má na stole zelené javorové listy, prečítajte si, čo je na nich napísané. Takže náš prvý test sú hádanky.

V ruke nosím nový dom
Dvere domu sú zamknuté.
Tu sú nájomníci papier,
Všetky sú strašne dôležité. (aktovka)

Poznám každého, každého učím.
Ale ja sám som vždy ticho.
Spriateliť sa so mnou
Musíme sa naučiť čítať a písať. (kniha).

Teraz som v klietke, potom v pravítku,
Podarí sa mi napísať - ka,
Môžete kresliť
Čo som? (Notebook)

Nevyzerá ako muž
Ale má srdce.
A pracovať po celý rok
Dáva srdce.
Píše, keď diktujú
Kreslí a kreslí,
A dnes večer
Vyfarbí mi album. (ceruzka)

Milujem priamosť
Som najrovnejší
Urobte rovnú čiaru
Pomáham všetkým. (Pravítko)

Váš pigtail bez strachu
Namáča sa do farby.
Potom zafarbený pigtail
V albume vedie po stránke. (Kefa)

Mám špinavý chrbát.
Ale moje svedomie je čisté...
Vymazal som škvrnu z listu. (elastický)

Potrebujete ma na objednávku
Neotáčajte stránku nadarmo.
Kde ležím, čítam. (záložka)

Aký prútik v ruke
Kreslíte rýchlo na papier?
Napísali ste všetko, čo ste potrebovali?
Dajte si to do peračníka! (Pero)

Dobre! Všetky hádanky boli uhádnuté! Čo majú tieto hádanky spoločné? ( školské potreby) A máme časť kľúča. Zostáva zbierať zvyšné časti.

Kto má na stole žlté listy, čo je tam napísané? Tak toto je test rozprávok.
Kto poslal tento telegram: „Zachráň ma! Pomoc! Sivý vlk nás zjedol!" Ako sa volá táto rozprávka? (Deti, „Vlk a sedem detí“)

Zavolajte Sivku-Burka slovami z rozprávky. Ako sa volal majiteľ tohto koňa? ("Sivka-Burka, prorocká kaurka, Postav sa predo mňa ako list pred trávou!", Ivanushka-Blázon)
Aké slová povedalo dievča medveďovi? Z ktorej rozprávky je? ("Masha a medveď", "Nesedajte na pni, nejedzte koláč ...")

Aké zvieratko pomohlo dievčaťu pri plnení úloh jej nevlastnej matky? Aký je názov rozprávky? Čo vyrástlo z kostí tohto stromu? (krava. "Kroshechka-Khavroshechka", jabloň)
Z akej rozprávky sú tieto slová? Kto je jej autorom? „Vždy meškáš, ty bezcenný chlapec! Kto ťa vychoval?" („Dobrodružstvá Pinocchia“, A. Tolstoj)
Vložiť do textu správne slovo... „Bol raz jeden starý otec a žena a niekedy sme boli smutní. Iba kura, ktoré... bolo ich útechou “(Hen Ryaba)

Dobre! Veľmi dobre vieš rozprávkových hrdinov! A máme tu ďalšiu časť kľúča.
A ideme ďalej. Kto má na stole červené javorové listy, čo je tam napísané? Zahrajme si hru „Áno - nie“
Všetci ste už študenti a každý z vás má portfólio. Teraz zistíme, čo si so sebou vezmete do školy.
Položky vymenujem, ak si túto položku zaradíte do portfólia, povedzte spolu „áno“ a ak nesúhlasíte, „nie“.

Dáme dnu vrecko so sladkosťami? (NIE)

A čo policajná pištoľ? (NIE)
- Dáme tam vinaigrette? (NIE)
- Dávame do portfólia denník? (ÁNO)
- Notebooky (ÁNO)
- Rukoväte (ÁNO)
- A čo farebné ceruzky? (ÁNO)
- Dáme zrelý pomaranč? (NIE)
- A obchod s potravinami? (NIE)
- bábika (NIE)
- Alebo písací stroj (NIE)
- Dáme šalát do vrecka? (NIE)
- Dáme vedomosti do vreca? (ÁNO)
- Úsmev a úspech? (ÁNO)

Dobre! Portfólio bolo zhromaždené. Úspešne sme zvládli testy, ktoré zostali do jesene, a ona nám dala kľúč od dverí do magickej krajiny poznania. A zajtra s vami tieto dvere otvoríme.
A čo ešte potrebujeme v Zemi poznania? (učebnice)
No a keďže ste sa z predškolákov stali skutočnými žiakmi 1. ročníka „B“, škola pre vás pripravila učebnice, ktoré budete používať celý rok.

No kto uhádol, čo s nimi doma? (S umytými rukami si ich môžete prezrieť, listovať, zabaliť, podpísať, nalepiť záložku). Učiteľ hovorí a ukazuje vo svojich učebniciach.
- Ostatní ostatní prváci sa podľa nich budú učiť aj po vás.

Chlapci, kto si spomenie, ako sa začala naša dnešná hodina (zoznámenie). Kto sa chce teraz usmievať, kto má dobrú náladu?
Usmievam sa, mal som ťa rád, bolo mi s tebou dobre a ty?

Na stoloch máte lúče, napíšeme naň vaše meno a krásne ho namaľujeme fixkou. Z lúčov si spravíme slniečko, usmieva sa na vás a zajtra vás bude čakať na vyučovaní. Skúsme začať každý deň v škole s úsmevom.
- Na pamiatku dnešného dňa - dňa vedomostí, dňa nášho zoznámenia sa s vami, gule ako darček.

Burkeeva Lyudmila Semyonovna, MBOU "Priemer komplexná školač. 4, Udmurtská republika Mozhga, učiteľ ročníky základných škôl

Na stiahnutie materiálu alebo!

Ciele: vytvorenie prázdninovej atmosféry, zoznámenie detí so školou.

Úlohy:

  • formovanie vzdelávacej motivácie a túžby učiť sa;
  • rozvoj kultúry komunikácie a vzájomného porozumenia;
  • výchova k univerzálnym ľudským hodnotám.

Vybavenie:

  • plagáty k 1. septembru;
  • lepidlo whatman;
  • kvety a listy farebného papiera;
  • krížovka na tabuli;
  • frázy pre rodičov;
  • Ďakovné listy rodičia;
  • diplomy pre prváčikov.

Desiataci sprevádzajú žiakov prvého stupňa do triedy pri hudbe „Čo ich v škole učia“, deti si sadnú k lavici, rodičia vystupujú ako hostia.

Učiteľ: Chalani, dnes máte úžasný a nezabudnuteľný deň - prvýkrát ste prekročili prah triedy, v ktorej sa budete učiť.

A kto vie, čo učia v škole? ( Deti dávajú svoje odpovede.)

Ako sa volá miestnosť, v ktorej sa nachádzate? ( Trieda.)

Pozrite sa okolo seba. Aké krásne a útulná kanceláriačaká na vás, zrenovujte a vyzdobte, čo pomohlo vašim oteckom a mamám. V mene riaditeľa odovzdávam poďakovanie tým rodičom, ktorí sa priamo podieľali na príprave triedy na 1. september. ( Doručovanie ďakovných listov.)

Myslím si, že štúdium v ​​takejto kancelárii bude pre vás všetkých veľmi príjemné. Po dobu 4 rokov budeme prichádzať do tejto triedy a snažiť sa, aby bola čistá a pohodlná. A k tomu nám pomôže hra „áno-nie“. Pozorne si vypočujte otázky a odpovedzte správne: áno alebo nie.

  1. Vstupujeme do triedy so špinavými topánkami? ( Nie.)
  2. Utrieme si ruky do závesov? ( Nie.)
  3. Neviete písať priamo na steny? ( Nie)
  4. Potrebujete nosiť náhradné topánky? ( Áno.)
  5. Potrebujete bojovať počas prestávky? ( Nie)
  6. Neprídeme neskoro na hodinu? ( Nie)
  7. Pokúsime sa dobre študovať? ( Áno.)

Výborne, správne ste odpovedali na všetky otázky a teraz je čas zložiť prísahu prváka a byť verný tejto prísahe pre všetky 4 študijné ciele.

  1. Na prvú hodinu príďte vždy do triedy
    Ešte skôr, ako sa zobudí zvonček. ( Deti v súzvuku - Prisaháme!)
  2. Buďte aktívni a potrební na lekcii,
    Zapamätajte si a naučte sa všetko, čo potrebujete. ( Prisaháme!)
  3. Aby ste sa stali gramotnými a inteligentnými,
    Naučíme sa čítať a písať. ( Prisaháme!)
  4. Učebnice, knihy, peračník a zošity
    Udržujte ho vždy v dokonalom poriadku. ( Prisaháme!)
  5. Dobrí priatelia, aby ste sa stali vernými,
    Vo všetkom si navzájom a vždy si pomáhať. ( Prisaháme!)
  6. A lenivosť, neporiadok, tipy, klamstvá
    Nikdy vás bez dôvodu nezoberieme do triedy. ( Prisaháme!)

Ozvalo sa klopanie na dvere, poštár Pechkin podáva triede písmeno 1 „A“.

Chlapci, od koho si myslíte, že je tento list? ( Deti dávajú odpovede.)

A list z hustého lesa od Baba Yaga, zaujímalo by ma, čo píše?

Poďme si to prečítať? ( Deti - áno.)

Učiteľ číta:

"Deti, ahoj!" To som ja! Tvoja stará mama Yaga!
Píšem ti list,
Čoskoro sa k vám dostane.
Mám otázku,
Všetci by ste si mali sadnúť,
Prečo chodiť do školy?
Nie je to pre vás všetkých lepšie?
Ohlás ma navštíviť,
Poďme sa baviť!
Budeme spievať s mačkou
A budeme papať muchotrávky.
Súhlasím s tebou -
Prečo potrebujete tieto samohlásky?
Nejaký druh bubnov
Tiež bez stresu.

Naučím ťa volať mená
Byť hovadina, bolí bojovať
Prečo čítaš knihy,
Namáhajte iba oči.
Táto škola je proste katastrofa
Nikde to nie je dobré.
A prečo do toho ísť?
Čas je len stratený.
Učiteľ vás učí
Bude vás to veľa pýtať, mučiť.
Milujem dvojky
Naučím ich, ako ich prijať.
Napísal som, čo som chcel.
Poslal som ti list.
Teraz nepôjdem do postele

Budem vás všetkých čakať.
Každému z vás, mne osobne
Odovzdávam krásne znamenie:
„Nechcem sa učiť!
Letím do Baba Ezhka,
Budem žiť v močiari
A zabudnem na prácu."

Chlapci, koľkí z vás chcú žiť v močiari a zostať negramotní, bez verných priateľov, bez tejto úžasnej školy? Nikto!? Som rád, že ste sa všetci rozhodli študovať na našej škole, v tejto triede.

Veľa toho už viete a viete ako na to a teraz musíte zložiť prvú školskú skúšku, ale nebojte sa, som si istý, že to všetci zvládnete. Pamätáte si, koľko okvetných lístkov bolo na kúzelnom kvete, ktorý splnil nejaké priania? Správne, 7, a dnes je tento sedemfarebný kvet tu a na každom jeho lístku je úloha pre vás.

(Deti prídu ku kvetu a „odtrhnú“ jeden okvetný lístok po druhom.)

1. Skúška z rozprávok... Z ktorých rozprávkových slov:

"Opustil som svoju babičku, opustil som svojho starého otca,
A od teba zajac a ešte viac odídem “?

„Pani hodila zajačika,
V daždi zostal zajačik
Nemohol som vstať z lavičky,
Všetko mokré až po vlákno "?

3. Kto spieval túto pieseň:

„Kto ide ráno na návštevu,
Koná múdro.
Návšteva ráno
Preto je ráno“?

4. Uhádni hádanku.

„Nešteká, nehryzie,
Ale nepustí ho do domu. “

5... Krížovka.

  1. Tento vták odpočítava roky. ( Kukučka.)
  2. Tento vták pláva v rybníku. ( Kačica.)
  3. Tento vták môže štípať. ( hus.)
  4. Obťažuje, ako ... ( Lietať.)
  5. Bolí to, ale nie včela. ( Osa.)

(Deti pomáhajú učiteľovi písať listy, „vyzývajú ho“.)

6. Skúška z matematiky.

5 detí ide k tabuli, dostanú kartičky s číslami: 5, 3, 1, 7, 9.
Je potrebné postaviť sa do radu v klesajúcich číslach (zostupne).

7. Literárne čítanie.

Deti vychádzajú a recitujú predtým naučené básne.

  1. Kedysi sme boli baby
    Išli sme s vami do škôlky,
    Máme sedem rokov, všetci sme vyrástli,
    A už sme išli do prvej triedy.
  2. Mamy boli veľmi znepokojené
    Babičky v noci nespali
    Otec mi päťkrát povedal:
    "Ako nemôžeme meškať?"
  3. Do školy, aby som nespal
    Museli sme vstať o 7:00,
    Umyte si zuby, umyte si tvár,
    Oblečte sa, zapleťte.
  4. Celý dom kráčal ako hodun,
    Teraz je v nej prváčik.
    No viete priatelia,
    Zodpovedná misia!
  5. Kúpili mi nový oblek,
    Bol odovzdaný úplne nový kufrík,
    Obsahuje peračník, album, zošity,
    Úplne v poriadku!
  6. Tento rok som mal sedem rokov,
    Teraz som veľký, idem sa učiť,
    Mama ma zobrala, ponáhľala sa,
    Dcére som kúpil krásnu uniformu.
  7. Naozaj sa chcem učiť
    Sľubujem, že nebudem lenivý
    A to vždy do siedmej
    Zobudím sa sám!
  8. Rodičia, nebojte sa
    Babky, nebojte sa o nás!
    Chceme vám sľúbiť:
    Budeme sa učiť len na „5“!

Výborne, chlapci, prežili ste všetko" prijímacie skúšky„A od dnes sa môžete považovať za skutočných školákov. Ako spomienku na túto počesť dôležitá udalosť vo vašom živote dávam „diplom prvej triedy“.

A teraz musia vaši rodičia zložiť skúšku. Pozrime sa, ako to zvládajú.

Rodičom (10 osôb) sú poskytnuté letáky, na ktorých je napísaný začiatok frázy alebo jej pokračovanie, je potrebné správne „zozbierať“ frázu, nájsť pár.

Neboli to jednoduché frázy, bola to prísaha rodičov.

(Učiteľ povie každú frázu, rodičia povedia: „Prisaháme“ za každou frázou.)

- Akí dobrí sú vaši rodičia! Slovné spojenia vymysleli správne, teraz im chýba už len jedno: na túto prísahu štyri roky nezabudnúť.

Trošku skladám
A teraz vám budem čítať
Krátky príbeh vo veršoch,
Berte to ako mandát.
Toto chcem povedať svojim rodičom:

Teraz je ťažké vychovávať dieťa.
Na to musíte veľa vedieť
Musíte ho milovať a pochopiť.
Ako ho chváliť, ako ho karhať,
Vážne, alebo sa s ním porozprávajte s humorom,
Vždy musíte pomáhať deťom,
Zbierajte ich každé ráno do školy.
Dajte dobré slová na rozlúčku včas,
Rozprávka na dobrú noc, ktorú im treba prečítať.
A cez víkend s celou rodinou sa prejsť,
Na komunikáciu so svojím dieťaťom.
Skvelé stretnutia, ktorých sa všetci zúčastnia,
Ak je to možné, nenechajte si ich ujsť.
A čo je najdôležitejšie, nepochybne,
Prajem vám všetkým veľa trpezlivosti.
Moje slová, aby som nezabudol
Chcem vám odovzdať poznámku.
(Odovzdávanie poznámok.)

Žiaci zložili prísahu, rodičia tiež, teraz už zostáva len zložiť prísahu mne, vášmu učiteľovi. Toto je sľub môjho učiteľa:

prisahám:

  • Takto naučím vaše deti,
    Aby sa mohli veľa naučiť.
  • Neurážaj svojich učeníkov,
    Chlapci, dievčatá - pomôžte všetkým.
  • Nemajte v triede domáce zvieratá,
    Deti sú rovnaké, rovnako milovať.
  • Naučte všetkých a čítať a písať,
    Spriateliť sa navzájom a skladať poéziu.

Milí chalani, milí rodičia a hostia, ďakujem všetkým za účasť na našom prvom školskom dni, ďakujem za nádherné kvety a navrhujem, aby ste si „zasadili“ svoj záhon v triede. Na vašich stoloch sú buď kvety z farebného papiera alebo listy zeleného papiera, na tabuli je list papiera Whatman, je namaľovaný zelenkastou farbou, poďme spolu s rodičmi nalepiť kvety a listy na papier Whatman a uvidíme, čo sa stane. (Lepidlo je pripravené vopred na doske na stole.)

Toto je svetlý kvetinový záhon, ktorý sme vytvorili, prajem vám všetkým rovnaký jasný život v našej úžasnej škole av našej úžasnej triede.

Náš prvý deň v škole sa blíži ku koncu, ale skôr, ako odídeme, by som k vám chcel požiadať. V lete ste odo mňa všetci dostali list a teraz by som tiež chcel dostať list od každého z vás. V tomto liste môžete niečo nakresliť, nalepiť a dokonca, ak viete ako, niečo napísať. Teším sa na vás zajtra. Vidíme sa!

Deň vedomostí je more vzrušenia a prvých hovorov, množstvo kvetov a bielych mašlí, slávnostný vládca a tradičné otvorené lekcie sveta. Nielen školáci, ale aj učitelia sa na významný deň 1. septembra pripravujú s neunáhleným elánom. Stanovili si zodpovedné poslanie – oboznámiť žiakov prvého stupňa so svojou budúcou Alma mater a vzbudiť živý záujem o nové poznatky a úspechy. 1. septembra by mala byť triednická hodina jasne zorganizovaná a scenár by mal byť dokonale zostavený. Len tak budú môcť deti aj stredoškoláci pochopiť a pochopiť podstatu úvodného a vzdelávací proces zahrnuté v prezentácii.


Témy triednických hodín k 1. septembru v šk

Hodina je jednou z najefektívnejších foriem mimoškolskej práce zameranej na úprimnú komunikáciu medzi učiteľom a žiakmi. Najčastejšie sa takéto podujatia konajú na počesť pamätné dátumy alebo sviatky a Deň znalostí nie je výnimkou! Hlavnými cieľmi stanovenými pre otvorené hodiny sú formovanie osobnosti a tvorivosť, obohatenie o fakty o prírode a svete okolo nich, vytvorenie emocionálnej a zmyselnej atmosféry a priaznivého prostredia v triede a kolektíve. Prvá triednická hodina v školskom roku je dôležitá najmä pre prvákov. V takom kľúčovom štádiu najskôr objavia pojmy „škola“, „trieda“, „vedomosti“, „rozvoj“.

  • „Začiatok pre žiakov prvého stupňa“
  • "Svet okolo nás"
  • "Krása a láskavosť zachráni svet"
  • "Návšteva rozprávky"
  • "Na ceste cez vedu"
  • Minulý rok medzi stenami školy"

Tieto a ďalšie témy na vyučovaciu hodinu 1. septembra sa dajú ľahko zorganizovať a hrať formou, ktorá je zrozumiteľná a prístupná aj pre malé deti.


Vyučovacia hodina 1. septembra na 1. stupni

Vyučovacia hodina 1. septembra v 1. ročníku má svoje špecifiká. Malí školáci ešte nemajú jasnú predstavu o mnohých veciach a javoch, no zároveň sa dokonale orientujú v hrách, rozprávkach, domácich miláčikoch a každodennom prostredí. Vzhľadom na tieto významné nuansy môžete 1. septembra zorganizovať skutočne nezabudnuteľnú triednu hodinu v 1. ročníku. Ak je práca učiteľa odvedená kvalitne, žiaci objavia veľa nového a zaujímavého. Hlavnou vecou je vylúčiť akýkoľvek poučný tón a neprerušiť iniciatívu detí hovoriť o téme hodiny.


Scenár triednickej hodiny na 1. september: „Zasvätenie do prvákov“

„Iniciácia do prvého ročníka“ je jedným z najbežnejších scenárov hodín v triede 1. septembra. Jeho hlavným cieľom je navodiť sviatočnú náladu a inšpirovať deti k budúcim objavom a úspechom počas školských dní. Scenár hodín v triede na 1. september „Iniciácia do prvého ročníka“ môže zahŕňať:

  • prvý vstup do triedy s učiteľom po pravítko;
  • vzájomné spoznávanie sa a odovzdávanie vysvedčení školákov;
  • sledovanie vopred zorganizovaného bábkového predstavenia;
  • detský kvíz „ako zbieram portfólio“;
  • čítanie riekaniek a hádaniek;
  • oboznámenie sa s pravidlami správania sa v škole;
  • slávnostná školská prísaha;

Akékoľvek odchýlky a dodatky sú možné a dokonca vítané!


Scenár školskej hodiny na 1. september: „Návšteva rozprávky“

Scenár na hodine 1. septembra „Návšteva rozprávky“ je najobľúbenejší mladších školákov... Účelom jej konania je nielen zoznámiť deti s novými stenami školy, ale aj preveriť ich vedomosti a pamäť, rozvíjať fantáziu, upevňovať vieru v zázraky a rozprávky. Hlavné atribúty na tak otvorená lekcia- kostýmy postáv, masky hrdinov, živé ilustrácie rozprávok a kreslených rámov, letáky pre súťaže a kvízy. Scenár „Návšteva rozprávky“ na 1. september je výhrou! Polhodinová dovolenka zostane v pamäti malých školákov ako svetlá nezmazateľná škvrna.


Scenár školských hodín na 1. september – „Okolo sveta“

Každý rok sú žiaci prvého stupňa múdrejší ako tí predošlí. Možno sa o to naše deti usilujú skorý vývoj, a môže to byť dôvodom - prípravné predškolské kurzy a komplexný program materskej školy. V každom prípade by mal byť scenár školskej hodiny na 1. september zaujímavý a zábavný: „Okolo sveta“ je jedným z nich! Počas otvorenej hodiny učiteľ oboznámi deti s životné prostredie, exotické rastliny a zvieratá, zámorské krajiny a ich vtipné tradície. Osobitné miesto v takom povolaní je vnucovanie lásky k vlasti a rodným krajom. Medzi nemenné atribúty patrí obrovský glóbus, svetlé karty, obrázky zábavných rastlín a zvierat, karty s hádankami, jazykolamy, piesne, hry. Scenár pre triednu hodinu 1. septembra „Okolo sveta“ môže obsahovať aj ukážku tradičných odevov rozdielne krajiny a ľudí. V každom prípade sa fantázii medze nekladú.


Prezentácia triednickej hodiny k 1. septembru pre stredoškolákov

Prezentácia triednickej hodiny na 1. september pre stredoškolákov nemôže byť taká rozprávková a čarovná ako pre najmenších. Ale v každom prípade to musí byť vzrušujúce, zaujímavé, nesúce jasný význam! Najčastejšie sa otvorená hodina takéhoto plánu pre stredoškolákov vedie formou prezentácie na interaktívnej tabuli alebo veľkom monitore počítača. Hlavnými témami sú „Zdravé deti v zdravej rodine“, „Lekcia mieru“, „Zodpovedne si vyberajte povolanie“, „Budúcnosť patrí mládeži“, „Posledný rok detstva“ ...


Bez ohľadu na zvolenú tému by prezentácia triednickej hodiny na 1. september pre stredoškolákov mala obsahovať a organizačné záležitosti a hodnotiace, cieľové a zmysluplné. Neoddeliteľnou súčasťou je zhrnutie! Nezaobídete sa ani bez ďalších vizuálnych materiálov. Knihy, brožúry, plagáty a transparenty majú svoje miesto na každej otvorenej lekcii. Len ak sa všetky aspekty prezentácie 1. septembra harmonicky spoja, bude triednická hodina efektívna a logicky úplná.