Аналіз відвіданого заняття з англійської. Аналіз уроку англійської з фгос: зразок, методичні розробки. Форма та види роботи

МБОУ «Моківська середня загальноосвітня школа»

Конспект

уроку англійської мовиу 7 класі

на рівні МБОУ «Моківська середня загальноосвітня школа»

Курського району Курської області

Тема:Відпрацювання навичок читання

Вчитель Тукурєєв І.А.

Дата проведення 21.01.2013р.

Тема: Відпрацювання введеної лексики

Цілі : Відпрацювання навичок читання англійською мовою, закріплення та систематизування введеної лексики, розвиток навичок усного мовлення, систематизування вивченого граматичного матеріалу (ступеня порівняння прикметників), розширення активного словникового запасуновими лексичними одиницями, відпрацювання комунікативних навичок, стимулювання пізнавального інтересу до культури та історії країни мови, що вивчається.

Відпрацювання умінь освіти множиниіменників, знайомство з винятками з правил.

Обладнання: УМК Афанасьєва, Міхєєва «Англійська мова» 7 клас, зошити, словники, мультимедійні презентації, ілюстративний матеріал пам'ятки Англії, ілюстративний стенд, дидактичний матеріал.

Хід уроку:

1. Оргмомент.

2. Формулювання теми уроку. Розповідь вчителя англійською мовою про цілі та завдання уроку.

3. Фонетична розминка. Повторення слів з вивченої теми. стор 97 упр.7

Презентація Слайд 1

choоse- вибирати

die- вмирати

difficult [ difikə lt] - важкий

easy [ i: zi] – легкий

money- Гроші

success[ sə kses] – успіх

successful [ sə ksesful]- успішний

talk [ to: k] – розмовляти

woman[ wumə n] – жінка

become [ bikΛm] – ставати

goout- Вийти, сходити

lookafter- дбати

3. Перевірка домашнього завдання. Фронтальне опитування. Упр 8 стор. 105

Читання, перекладу.

Робота зі словами виноски

Перевірка правильності заповнення таблиці Слайд 2

Він переробив багато. Для року він жив в Нью-Йорку.

Breatney Spears recordered її перший альбом. 1997

Breatney Spears recordered her second album

Breatney Spears виступає у фільмі “Crossroads”

Breatney Spears оголошено свою reštaurácia в Нью-Йорку

4. Робота з підручником. Виконання упр. 10 стор.106 Закінчити речення, вставивши слова відповідно до змісту тексту.

Індивідуальна робота у зошиті.

Слайд 3

Словадлядовідки

1. singer

2. Kentwood

4. singing

5. a success

6. New York

7. talented children

8. she was in television show

9. she started working on her first album

10. when she was 16

11. “Oops! I did it again”

12. recordered her third album

13. she lives in Beverly Hills

14. a restaurant

15. Follow Your Dreams!

16. successful

5. ПрезентаціяAnimals

Аудіювання відповіді на запитання вчителя.

Тест з презентації.

6. Робота зActivityBook. ПрослуховуванняCD(відповідно до перебігу уроку).

7. Робота зі словником.

8. Робота з презентацієюLondon.

9. Підбиття підсумків уроку.

10. Домашнє завдання. Упр. 11. стор. 106. Інструктаж з виконання.

Оцінка за урок.

Аналіз проведеного уроку

На уроці було поставлено такі:

Освітні: Відпрацювання навичок читання англійською мовою. Закріплення та систематизування введеної лексики, розвиток навичок мовлення, систематизування вивченого граматичного матеріалу (ступеня порівняння прикметників), розширення активного словникового запасу новими лексичними одиницями, відпрацювання комунікативних навичок, стимулювання пізнавального інтересу до культури та історії країни, що вивчається.

Відпрацювання умінь освіти множини іменників, знайомство з винятками з правил.

Розвиваючі: розвиток логічного мислення, монологічного мовлення.

Виховні: прищеплювати інтерес до культури країни мови, що вивчається.

Тип уроку: закріплення здобутих знань.

На уроці було реалізовано такі принципи:

Науковість,

Наочність,

Послідовності та систематичності,

Доступність,

Свідомості та активності,

Зв'язок із життям.

Урок складався з наступних етапів: орг. момент. (Оголошення теми та цілей уроку), фонетична зарядка, перевірка домашнього завдання, формулювання теми уроку, розвиток навичок розмовної мови та аудіювання, фізкультхвилинка, робота з УМК, комп'ютерною презентацією, підсумкова частина.

Я вважаю, що такий план відповідає вибраному типу уроку.

На першому етапі уроку я повідомив цілі цього уроку.

Під час фонетичної зарядки я ставив собі за мету: ввести учнів в іншомовну обстановку. Я думаю, було вдале повторення слів за підручником. Під час третього етапу головною метоюрозвиток навичок розмовної мови. Особливого значення я приділяю роботі над новою лексикою, оскільки правильна вимовазалежить від учителя, як він прочитає вперше це слово. Учнів треба навчити сприймати англійську мовуусно.

Вчасно було проведено фізкультхвилинку. Фізкультхвилинка забезпечила високу працездатність учнів під час уроку.

Кожен попередній момент уроку пов'язані з наступним, продовжує його.

Наприкінці уроку було підбито підсумки, виставлено оцінки. При поясненні домашнього завдання було забезпечено розуміння мети, змісту та способів виконання.

У цілому нині, урок вийшов успішним оскільки на уроці використовувалася «ситуація успіху», тобто. за правильні відповіді учні заохочувалися жетончиками. Цей метод, використання жетонів, робить урок цікавішим і сприяє активності учнів. Для підтримки інтересу на уроці була використана мультимедіа апаратура, і вже на початку уроку, що вже навчаються, зацікавилися уроком, з нетерпінням чекали нових і нових завдань. Діти поводилися активно.

Основними формами організації на уроці були: індивідуальна та групова. На уроці розвивалися такі види мовної діяльності: аудіювання, говоріння, монологічне мовлення.

Я вважаю, що урок досягнув поставленої мети.

Тема: «Система освіти у Британії»

Дата 17.10.14.

Курс,II

група ПРД-13

Дисципліна англійська мова

Відвідувач Губарєва Ірина Володимирівна

Викладач, який відвідує Андрєєва Наталія Анатоліївна

Тема навчального заняття Система освіти у Великій Британії

Тип навчального заняття – узагальнюючий урок. Вид заняття: комбінований урок

Мета уроку: вивчення структури системи освіти Об'єднаного Королівства Великобританії та Північної Ірландії, комунікативно-мовленнєвий розвиток учнів через узагальнення знань про систему освіти Об'єднаного Королівства, ознайомлення з популярними школами, розвиток навичок аудіювання, читання, говоріння.

Завдання:

Практичні:

Формування мовних навичок та умінь у всіх видах мовної діяльності

Розвиток мовних здібностей

Ліквідація прогалин знань

Розвиток мовної пам'яті

Розвивати вміння порівнювати та узагальнювати матеріал

Освітні:

Розширення ерудиції, лінгвістичного та філологічного кругозору

Ознайомлення з лінгвокраїнознавчою інформацією

Розвиток умінь вирішувати комунікативне завдання

Залучення до прогресивної культури країни мови, що вивчається

Виховні:

Підтримка інтересу до навчання

Виховання потреб у самоосвіті

Виховання поваги до культури та історії іншої країни

Виховання любові до рідних та близьких людей, своєї культури та традицій

Розвиваюче:

Розвиток мовних, інтелектуальних та пізнавальних здібностей, почуттів та емоції

Розвиток уміння використовувати іноземну мову як інструмент пізнавальної діяльностіщодо матеріалу країнознавчого характеру

Прищеплення любові та інтересу до іноземної мови

Виховання вміння працювати у парах, групах, самостійно

Культурологічні:

Осмислення знань

Лінгвокраїнознавча спрямованість

Розвиток мовного припущення

Розвиток інтересу до культури країни як основи пізнавальної мотивації

Оснащення уроку (технічні засобинавчання):

Комп'ютер;

Комп'ютерний проектор;

Комп'ютерні слайди

Мета відвідування:

обмін досвідом, вивчення професійної діяльностівикладача

План навчального заняття:

Міждисциплінарні зв'язки (інтеграція)

інформатика, історія, російська, література.

Організація навчальної діяльності:

Привітання та пояснення цілей уроку.

Хід уроку складався з наступних етапів:

1 . Підготовчий етап : пропонується згадати вивчений матеріал на тему «Система освіти в Об'єднаному Королівстві», «Школи в Британії та Уельсі», «Державна та громадські школи», «Типи шкіл», «Оцінки та предмети», «Розподіл дітей за класами в англійських школах».

2. Основна частина. Введення країнознавчого матеріалу. Демонстраційний етап. Робота із мультимедійною презентацією. Під час перегляду учні читають уголос пропоновані у презентації тексти.

3.Етап закріплення матеріалу. Закріплення матеріалу в мовних вправах.

Дайте відповідь на запитання;

Поставте речення у правильному порядку;

Заповніть таблицю.

4. Заключний етап

Домашнє завдання;

Підбиття підсумків;

Оцінювання результатів роботи

Урок пройшов цікаво, цікаво. Щільність уроку була високою. Викладач використовувала щохвилини уроку. Студенти були активні. Ними були підготовлені презентації на тему уроку, та питання для аудиторії. Зміст навчального матеріалу уроку відповідає програмі.

Введення країнознавчого матеріалу викладалося системно, послідовно, доступно. Об'єм навчального матеріалу достатній. Інформація, що пред'являється викладачем, містила нові знання, додаткові відомості, мала практичну спрямованість.

Викладач використовувала різні формироботи на уроці: індивідуальна, групова, фронтальна, колективна; та методи організації діяльності учнів як: усне опитування, письмове опитування, бесіда, практична робота, частково-пошуковий, дослідницький.

Були використані такі педагогічних технологій:

проблемний та індивідуальний підхід, колективні способи роботи, навчання, методика групової роботи, навчання у співпраці.

Атмосфера на уроці була сприятливою для творчої мисленнєвої діяльності. Викладач була демократичною, вимогливою та об'єктивною в оцінці.

Студенти самостійно обрали домашнє завдання. Їм стало цікаво порівняти освітню системуРосії та Британії

Викладач разом зі студентами підбила підсумки уроку. Усі залишилися задоволені результатами та подякували один одному за урок.

Урок пройшов на одному диханні, цікаво, ніс дуже багато пізнавальної інформації.

Навчальне заняттявідвідала

Викладач англійської мови Губарєва І.В.

З аналізом ознайомлено

Викладач англійської мови Андрєєва Н.А.

  1. Мета та поставлені завдання викладені незрозуміло і не відповідають вимогам самої програми.
  2. Мета та завдання викладені у чіткій формі, конкретизовані та відповідають умовам програми.
  3. Усі поставлені завдання та цілі аналізу уроку з ФГОС (англійська мова) проходять у діагностичному руслі на основі суб'єктивних знань учнів.

Класифікації основних моментів, які необхідно враховувати під час аналізу уроку англійської з ФГОС

  1. Вміст матеріалу для аналізу уроку англійської мови недостатньо підходить до встановленої мети та дидактичних принципів.
  2. Вміст точний і підходить поставленим цілям та дидактичним моментам.
  3. Цілі та дидактичні завдання аналізу уроку іноземної мовиповністю підходять всім необхідним вимогамта плавно доповнюються виховними заходами та елементами розвитку.

Логічний підхід в аналізі уроку з англійської мови

  1. Частини роботи на уроці є непоганими, але не мають логічно завершених моментів.
  2. Етап роботи виділено правильно, логічно правильно вибудувана подача матеріалу, але деякі етапи затягнуті у часі.
  3. Усі етапи виконані чітко, мають логічне початок та завершення. Перехід від одного матеріалу до іншого вибудований на основі чітких логічних ланцюжків - найкращий варіантдля якісного подання навчального матеріалу.

Особливості коригування учнівської роботи для аналізу сучасного уроку англійської мови

  1. Методи не підходять для завдань уроку. Неправильно продумано структуру уроку. Індивідуального підходу до учнів немає.
  2. Застосовуються продуктивні методи, складові уроків чітко продумані та логічно вірні.
  3. Методика підходить необхідним завданням, пробуджуючи учнів до пізнавальної активності. Враховуються особливості знань кожного учня. Вся схема аналізу уроку з англійської відповідає всім вимогам.

Які форми у вивченні англійської мови використовуються

  1. Основним вважається фронтальний навчальний процес. Така форма УД не відповідають поставленим завданням та не стимулює діяльність учнів.
  2. Форма обрана за вимогами та відповідає поставленим завданням. Може бути групова та індивідуальна.
  3. Учні самостійно обирають форму організації. Вітається ділова та творча активність, а також висновки та пропозиції щодо уроку англійської мови

Оцінна діяльність уроку

  1. Вчитель оцінює навчальний процес самостійно без зворотний зв'язок. Критерії самої оцінки не озвучуються.
  2. Оцінювання відбувається із зворотним зв'язком, але коли проходить аналіз уроку англ. яз., учні не беруть участь у процесі.
  3. Для оцінювання підключаються учні, відбувається самоконтроль та самооцінювання.

Результативність уроку англійської мови

  1. Слабко помітне формування знань учнів та мета не виконана.
  2. Прекрасно засвоєний матеріал, стимулювання пізнавальної активності кожного учня, вміння об'єктивно оцінювати те, що відбувається.

Для чого потрібний аналіз уроків англійської мови

Головною метою уроків англійської є сформувати в учнів комунікативну компетентність у межах конкретної іноземної мови, тобто освоїти міжособистісне та міжкультурне спілкування англійською мовою. Як показує аналіз відвіданого уроку з англійської мови, учні повинні вміти за ФГОС:

  • розповісти про себе англійською мовою в усній та письмовій формах, написати резюме, анкету або лист;
  • уявити свою сім'ю, школу, країну і т.д. у міжкультурному спілкуванні;
  • розвивати розмовну мову;
  • вміти брати участь у діалозі, монолозі, аудіювання.

За проходження - диплом державного зразка про професійної перепідготовки. Навчальні матеріалипредставлені у форматі наочних конспектів з відеолекціями експертів, що супроводжуються необхідними шаблонами та прикладами.

Для ефективності проведення кожного уроку вчитель повинен робити методичний аналізуроку англійської мови. Тільки після такої роботи можна чекати позитивних результатівщодо якості навчання іноземної мови.

Чимало завучів запитують: як проаналізувати урок англійської мови правильно і нічого не прогаяти? Як зробити аналіз уроку з англійської мови відповідно до всіх норм ФГОС?

Для цього існує докладна пам'ятка:

Така схема аналізу уроку англійської мови дозволить завуч більш грамотно оцінити успіхи педагога, а вчителю краще розуміти, на що спиратися у своїй роботі, і як проводити роботу над помилками на уроці англійської мови.

Аналіз уроку №1 на тему «Мої улюблені заняття»(17 уроків у темі)

Англійська мова (2 години на тиждень) 68 годин на рік за програмою

2 клас (1-й рік навчання)

Підручник для 2-3 класів загальноосвітніх установна початку навчання з 2 класу. (М.З.Біболетова, Н.В.Добриніна, Є.А.Ленська)

за розкладом урок №2

вчитель: Батьківщина І.А.;присутнє:15 осіб, за списком -15 осіб.

  1. Мета уроку відповідала місцю уроку у темі, програмним вимогам. Мета уроку прозвучала і була доведена до учнів. Враховувалися особливості та інтереси учнів.
  2. Структура уроку відповідала типу уроку, логічна. Час було доцільно розподілено за етапами уроку, але підсумок уроку (домашнє завдання та момент рефлексії) було підведено вже зміні.
  3. Зміст уроку відповідав індивідуальним особливостямучнів та рівню складності матеріалу (від простого до складного)
  4. Використані методи та прийоми на уроці були обґрунтовані, достатні, логічні, доступні. Вправи адекватні поставленим цілям. Використовувалися різні режими роботи. Усі вправи сприяли досягненню мети. На уроці реалізовувалися основні методичні засади. Оснащеність уроку сприяла підвищенню рівня сформованості лексичного досвіду говоріння та інтересу у засвоєнні навчального матеріалу.
  5. Клас був активним. Здебільшого робота відбувалася під керівництвом вчителя, але це виправдано, оскільки діти лише почали вивчати мову. Частка самостійності у виконанні завдань невисока. У мовно-мисленнєву діяльність залучалися всі, навіть слабкі діти. Але одна дівчинка в класі не говорить вголос взагалі, навіть на інших предметах, тому при виставленні оцінок усне мовленнявиникають проблеми.
  6. На контролі була вправа-подання себе при написанні листа. За рівнем самостійності – контроль із боку вчителя. Оцінки на уроці прозвучали та були аргументовані на рівні розуміння для учнів 2 класу. Помилки, які впливають розуміння змісту, виправлялися шляхом перепитування.
  7. На уроці був сприятливий психолого-педагогічний клімат, що сприяє також досягненню мети.
  8. Мова вчителя була коректною, виразною. Промови вчителя під час уроку було більше, ніж промови учнів. Вчитель має організаторські здібності і зміг організувати увагу хлопців на досягнення мети.
  9. Результат відповідав меті уроку. Майже всі діти брали участь у написанні листа і представлялися, використовуючи нові слова лише на рівні речення та надфразової єдності.

За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

вчитель англійської мови МКОУ ЗОШ № 10 п.Лебединий Алданського району РС(Я) Серватівська Тетяна Олександрівна "Аналіз уроку англійської мови

у цьому документі вчителем проведено аналіз уроку англійської мови у 8 класі. Аналіз уроку дано докладний.

Приклад аналізу уроку англійської мови

У матеріалі представлений аналіз уроку англійської мови на прикладі уроку Єлисєєвої Любові, розміщеного в інтернеті.

Вчитель: Студеннікова Світлана Ігорівна

Клас: 7 «Б»

Тема уроку: Animals in our life.

Підтема уроку: Grammar Discoveries: Present Perfect

Місце уроку у темі: 6/19.

Тип уроку : комбінований.

Цілі уроку:

Практичні:

Розвиток умінь монологічного та діалогічного мовлення в рамках теми уроку

Розвиток умінь вивчає читання у рамках теми уроку (робота з текстом);

Розвиток уміння сприйняття та розуміння іншомовної мови на слух (ведення уроку англійською мовою; аудіювання).

Загальноосвітні:

  • удосконалення, поглиблення та розширення знань учнів з цієї теми (розкриття теми «Animals in our life») у рамках теми уроку;
  • розширення лінгвістичного кругозору учнів у межах теми уроку (тематична лексика).

Розвиваючі:

  • розвиток пам'яті, уваги, мислення в рамках теми уроку (робота з вправами, наприклад, розташування слів у реченні в правильному порядку);

Виховні:

  • виховання інтересу до вивчення іноземної мови у рамках теми уроку (за допомогою ілюстративного матеріалу);
  • виховання моральних якостей у рамках теми уроку (формування мовного етикету);
  • розвиток навичок колективної діяльності, дружби, готовності до соціального спілкування у рамках теми уроку

Завдання уроку:

  • вдосконалення навички техніки читання у рамках теми уроку;
  • вдосконалення лексичних навичок у рамках теми уроку;
  • вдосконалення слухо-вимовних навичок у рамках теми уроку;
  • запровадження нового граматичного матеріалу та формування навичок їх використання в рамках теми уроку;

Форми роботи з класом:

T – Cl;

T - P1, P2 ...;

P1 - P2…

Оснащення уроку:

  1. Ноутбук, проектор;
  2. Підручник: Enjoy English: Навч. англ. яз. для 5-6 кл. загальноосвіт. установ /Біболєтова М.З. та ін – М.: Титул, 2008. – 221с.;
  3. Крейда, дошка

Б) Відповідність вимогам до автентичності.

Використовувалися автентичні вирази. Вони вписувалися в тематику та проблематику навчального спілкування.

в) Мовні проблеми при запровадженні нового матеріалу та формуванні навичок його використання у мовній діяльності.

Мовні проблеми пов'язані із застосуванням нової граматичної форми. Для подолання вчитель використовував різні граматичні вправи.

Е) Зв'язок нового матеріалу з вивченим.

Теми, комунікативні установки та умови реалізації запропонованих ситуацій адекватні мовному досвіду носіїв мови.

I. Початковий етапуроку (3 хв)

Організаційний момент(1 хв.)

Фонетична зарядка (2 хв.)

Закріплення нового граматичного матеріалу (7 хв)

Робота з текстом:

Дотекстовий етап (2 хв.)

Текстовий етап (7 хв.)

Післятекстовий етап (6 хв.)

ІІІ.

Підбиття підсумків уроку

Оцінювання (1 хв.)

Резерв уроку (2 хв.)

1. - Організаційний момент: вчитель та учні вітають один одного. Вчитель намагається активізувати лексику класного побутута запитує інформацію за допомогою запитань: Hello! How are you? Do you have any news?

Мовленнєва зарядка була спрямована на зняття мовних труднощів та активізацію навичок використання вивчених лексичних одиниць.

Для семантизації нової граматичної форми використовувалися вправи.

Робота з текстом.

Робота над текстом відповідала плану. На передтекстовому етапі вчитель запровадив нові слова. Цей етапбув орієнтований на мотивацію учнів до читання запропонованого тексту. Мета роботи була чітко визначена – після прочитання відповісти на запитання щодо тексту. На 2-му етапі учні читали виділені вчителем фрагменти та перекладали їх. На післятекстовому етапі учні відповіли на запитання щодо тексту.

Посильне домашнє завдання було спрямовано закріплення нових граматичних форм. Учням було запропоновано виконати низку граматичних вправ закріплення пройденого матеріалу.

У ході аналізу уроку було відзначено позитивну атмосферу на уроці (учні активно брали участь у класній роботі, відчували себе розкуто, проте були зібрані, енергійні, зацікавлені в уроці).

Ціль уроку була сформульована чітко, доступно і конкретно, що сприяло успішному проведенню уроку.

Спілкування на уроці було організовано у різних режимах: учитель-учень, учитель-група. Широко використовувалися вправи, переклад, бесіда.

4) Організація контролю за роботою учнів. Виявлення та виправлення помилок. Вчитель помічав помилки. Виправляв та коментував їх після та під час відповіді учня.

6) Педагогічний такт учителя. Тактовна поведінка педагога сприяла створенню позитивного емоційного тла та мовної активності учнів.

Рівень мовної та мовної компетентності вчителя відповідає встановленим вимогам. Вчитель впевнено тримався перед класом, вміючи швидко мобілізувати учнів. Вчитель говорив англійською, таким чином створивши штучне середовище і включивши учнів в іншомовне спілкування. Він також швидко зумів адаптувати свою мову до мовного рівня учнів. Мова вчителя була виразна, чиста, логічна, у досить швидкому темпі.

Попередній перегляд:

Аналіз відвіданого уроку за розгорнутою схемою

Вчитель: Сонячна Світлана Анатоліївна

Клас: 4 «Б»

Тема уроку: Нове у світі тварин

Підтема уроку: Ступені порівняння прикметників

Місце уроку у темі: 9/10.

Тип уроку : комбінований.

Цілі уроку: активізація мовної діяльності учнів

Завдання:

1. Навчальні:

  • удосконалювати у школярів мовні вміння та навички аудіювання та говоріння (в монологічній формі) у тому числі за допомогою проектної технології;
  • закріпити мовні моделі у побудові висловлювання;
  • проконтролювати ступінь засвоєння лексичних знань на тему «Animals»;

2. Розвиваючі:

  • розвивати когнітивні здібності, такі як, аналіз, синтез, узагальнення;
  • розвивати уяву та творчу активність;
  • розвивати у школярів навички роботи з Інтернет-ресурсами;

3. Виховні:

  • формувати вміння працювати у команді, допомагати одне одному;
  • формувати потреби у практичному користуванні мови у різних сферах діяльності.

Форми роботи з класом:

індивідуальна;

У парах;

Групова.

Оснащення уроку:

  1. Ноутбук, проектор, інтерактивна дошка;
  2. Підручник: Enjoy English: Навч. англ. яз. для 4 кл. загальноосвіт. установ/Біболетова М.З. та ін – М.: Титул, 2011. – 221с.;
  3. Крейда, дошка

Характеристика мовного та мовного матеріалу.

А) Мовленнєва спрямованість відібраного мовного матеріалу.

Використання лексичних одиниць, структур і виразів для вдосконалення навичок та умінь монологічного та діалогічного мовлення в рамках теми, що вивчається.

Б) Використання скоромовок.

в) Мовні проблеми під час запровадження нового матеріалу.

Проблеми пов'язані із застосуванням нової граматичної форми. Для подолання вчитель використовував різні граматичні вправи, схеми.

г) Соціокультурна спрямованість методичного забезпечення уроку.

Д) Мовний матеріал включав фо нову лексикута мовленнєві кліше англійської мови.

Е) Зв'язок нового матеріалу із раніше вивченим.

Розвиток умінь монологічного та діалогічного мовлення базувався на граматичному та лексичному матеріалі попередніх уроків.

Ж) Адекватність ситуацій пред'явлення та активізації нового матеріалу мовленнєвим досвідом носіїв даної мови.

Методична структура уроку.

I. Початковий етап уроку (1 хв)

Організаційний момент

ІІ. Основний етап уроку (33 хв)

Закріплення лексики на тему «Тварини» (2 хв.)

Мовленнєва розминка (1 хв.)

Введення нового граматичного матеріалу (10 хв.)

Закріплення нового граматичного матеріалу (6 хв)

Перевірка домашнього завдання (5 хв)

Робота з текстом:

Текстовий етап (6 хв.)

Післятекстовий етап (3 хв.)

ІІІ. Заключний етап уроку (4 хв)

- Висновок про тему уроку.

Оцінювання (1 хв.)

Пояснення домашнього завдання (1 хв.)

Резерв уроку (2 хв.)

1. Характеристика етапів уроку відповідно до дидактичних та методичних принципів.

1. - Організаційний момент: вчитель та учні вітають один одного. Вчитель активізують лексику, вивчену на попередніх уроках, і запитує інформацію за допомогою запитань Good morning, children! How are you? What unusual can you see here?

Закріплення лексики на тему “Тварини” відповідало уроку та поставленим завданням перед початком уроку. Ця лексика активно використовувалася всіх етапах уроку.

Мовленнєва зарядка була спрямована на активізацію артикуляційної діяльності, навичок використання вивчених лексичних одиниць, повторення фонетики.

Введення нового граматичного матеріалу.

Для семантизації нової граматичної форми використовувалися вправи: ex.7, p. 49, ex.8, p. 50.

Робота з текстом.

Робота з текстом відповідала плану. На етапі, що передує читанню тексту, учителем було введено нові слова та словосполучення. Цей етап був мотивуючим до читання пропонованого тексту учнів. Мета роботи була чітко сформульована: після прочитання тексту відповісти на запитання. На наступному етапі учні читали виділені вчителем словосполучення та перекладали їх. На післятекстовому етапі учні відповіли на запитання щодо тексту.

Домашнє завдання було спрямовано закріплення нових граматичних форм. Учням було запропоновано виконати низку граматичних вправ закріплення пройденого матеріалу.

2. Організаторська, комунікативно-навчальна та виховує діяльність вчителя.

У ході аналізу уроку було відзначено сприятливу атмосферу на уроці (учні брали активну участь у роботі, відчували себе впевнено, були зібрані, енергійні, зацікавлені в уроці).

1) Орієнтування учнів виконання плану уроку.

Чітко та доступно сформульована мета уроку сприяла успішному проведенню уроку.

2) Організація фронтальної, групової та індивідуальної формроботи учнів та його співвідношення на різних етапах уроку.

Спілкування на уроці було організовано у різних режимах: вчитель-учень, учень-учень, вчитель-група. Широко використовувалися питання-відповіді вправи, письмові завдання, переклад, бесіда.

3) Навчання учнів прийомів самостійної роботинад мовою.

Цьому питанню було приділено недостатньо уваги на уроці.

4) Організація контролю за роботою учнів. Виявлення та виправлення помилок. Вчитель помічав помилки. Навідними питаннями приваблював усіх учнів до уважного слухання своїх однокласників та виявлення помилок та неточностей. Виправляв та коментував їх після та під час відповіді учня.

5) Об'єктивність та виховна спрямованість оцінок за урок.

Виставлені оцінки відрізнялися об'єктивністю та мали виховну значимість.

6) Педагогічний такт учителя. Тактовна поведінка педагога сприяла створенню позитивного емоційного тла та мовної активності учнів.

7) Правильність та емоційна виразність мови вчителя під час уроку іноземною мовою.

Вчитель впевнено тримався перед класом, вміючи швидко мобілізувати учнів. Рівень мовної та мовної компетентності вчителя відповідає встановленим вимогам. Вчитель розмовляв англійською мовою, створивши штучне середовище та включивши учнів до іншомовного спілкування. Він також швидко зумів адаптувати свою мову до мовного рівня учнів. Мова вчителя була виразна, чиста, логічна, у помірному темпі.

3. Висновки за результатами уроку.

Поставлені цілі були досягнуті завдяки наступним чинникам: адекватності етапів уроку цілям і завданням уроку, послідовності виконання вправ стадіям формування навичок та розвитку умінь, правильності розподілу часу на уроці, цілеспрямованості, цілісності, зв'язності та змістовності уроку, практичної та виховної цінності уроку.

Попередній перегляд:

Короткий аналізуроку англійської мови № 2

Вчитель: Зосімова Ольга Петрівна

Клас: 6

Тема: «Відвідування зоопарку»

Мета спостереження:проаналізувати роботу з використання наочних посібників під час уроку.

1) На уроці було використано образотворчу наочність у вигляді різних тематичних ілюстрацій, презентації зі слайдами та відео ролика. Цей матеріалвикористовувався з метою семантизації нових лексичних одиниць.

2) Вибір засобів навчання спирався на абстрактно-образне мислення учнів цього віку. Вибір використовуваних засобів наочності відповідав методичної мети уроку.

3) Демонстрація наочного посібника була своєчасною і відповідала характеристиці, зазначеної у плані уроку.

4) Використання даних наочних посібників під час семантизації лексики сприяло активізації пізнавальних інтересів, мотивації до вивчення англійської мови та актуалізації уваги учнів під час уроку.

Використання наочних посібників сприяло підвищенню мотивації та, відповідно, досягненню цілей уроку.

Попередній перегляд:

Короткий аналіз уроку англійської мови № 3

Вчитель: Білхороєва Олена Ахмедівна

Клас: 7

Тема : Англійська мова в сучасному світі

Мета спостереження : проаналізувати роботу над навчанням граматичній стороні мовної діяльності на уроці

1) Для запровадження мовного матеріалу відібрали мовні зразки, пов'язані з темою уроку.

2) В учнів виникали проблеми у засвоєнні даної граматичної структури(Passive Voice).

4) Вчитель активізував у пам'яті учнів 3 форми неправильних дієслів та звернув особливу увагу на слова, які використовувалися на уроці.

5) Вчитель виправляв помилки у вимові та граматичні помилки у побудові речень у пасивній заставі.

6) Вчитель враховував проблеми, що виникають при засвоєнні граматичного матеріалу.

7) Були виконані вправи, створені задля автоматизацію граматичного навички.

Попередній перегляд:

Короткий аналіз уроку англійської мови № 4

Вчитель: Карімова Ірина Іванівна

Клас: 9

Тема: «

Мета спостереження : проаналізувати роботу над граматичною стороною мови на уроці

1) Для запровадження мовного матеріалу відібрали мовні зразки, пов'язані з темою уроку «Подорож піратською картою».

2) В учнів не виникало труднощів у засвоєнні цієї граматичної структури (суфікси іменників і прикметників -sion, -tion; -ment, ive, -able).

3) Попередньо вчителем була проведена лексична зарядка (учні повторили опорні слова та вирази), які потім використовувалися при введенні граматичного матеріалу.

4) Вчитель коригував помилки у вимові та граматичні помилки у побудові речень.

5) Вчитель враховував проблеми, що виникають при засвоєнні граматичного матеріалу.

Цілей, поставлених учителем, було досягнуто. Слід зазначити, що використання засобів наочності та надання учням самим сформулювати граматичні правила. позитивний впливна засвоєння цього граматичного матеріалу.

Попередній перегляд:

Короткий аналіз уроку англійської мови № 1

Вчитель: Мамутова З.Ш.

Клас: 5 «Б»

Тема : Hello! Nice to see you again!»

Мета спостереження

Перший етап було спрямовано мотивацію учнів до читання запропонованого тексту.

На післятекстовому етапі вчитель контролював розуміння прочитаного тексту, перевіряючи відповіді питання по тексту.

1) На уроці була використана образотворча наочність у вигляді різних тематичних картинок, зображених на слайдах, та відео. Цей матеріал використовувався з метою семантизації нових лексичних одиниць.

2) Вибір засобів навчання спирався на абстрактно-образне мислення учнів цього віку. Вибір цих засобів наочності відповідав методичної мети уроку.

3) Показ наочного посібника був своєчасним і відповідав характеристиці, зазначеної у плані уроку.

4) Учитель говорив переважно англійською, але за виникненні нерозуміння з боку учнів переходив російську мову.

5) Використання цих наочних посібників при семантизації лексики сприяло підвищенню інтересу, мотивації до вивчення англійської мови та актуалізації уваги учнів під час уроку.

3) Попередньо вчителем була проведена лексична зарядка (учні повторили опорні слова та вирази), які мали бути використані при введенні граматичного матеріалу.

4) Вчитель виправляв помилки у вимові та граматичні помилки у побудові речень.

5) Вчитель враховував проблеми, що виникають при засвоєнні граматичного матеріалу, т.к. питання в російській та англійській мовах частково не збігаються.

6) Були виконані вправи, створені задля автоматизацію граматичного навички.

Цілей, поставлених учителем, було досягнуто. Слід зазначити, що використання засобів наочності та надання учням самим сформулювати граматичні правила позитивно вплинули на засвоєння даного граматичного матеріалу.

Вчитель: Ігнатенко Поліна Іванівна

Клас: 4 «Б»

Тема : «Розповідь про те, що можна робити в різні пори року»

Мета спостереження : проаналізувати роботу з навчання читаючому на уроці.

1) Текст було обрано адекватно для вивчаючого виду читання рамках теми уроку.

2) Послідовність роботи над текстом відповідала цілям уроку та включала три етапи: передтекстовий, текстовий, післятекстовий.

На передтекстовому етапі вчитель запровадив нову лексику, яка активно використовувалася у пропонованому тексті.

На текстовому етапі текст прочитали учнями вголос. Вчитель виправляв помилки у вимові слів.

На післятекстовому етапі вчитель контролював розуміння прочитаного тексту, перевіряючи відповіді питання з тексту і вводячи завдання «перекласти з російської на англійську», спираючись на висловлювання з тексту.

3) Більшість часу була приділена читання тексту вголос.

4) Вчитель коригував помилки у вимові у процесі відповіді питання до тексту.

Цілей, поставлених учителем, було досягнуто. Текст для цього виду читання був підібраний правильно. У зв'язку з великим обсягом тексту можна було запропонувати учням прочитати його самостійно або частинами.