Урок навчання грамоти "Читання слів з буквою й. Правила руху". Звук і буква Й. Правила переносу слів з буквою Й 15 слів з буквою й

Звук і буква «й» в середині слова

(Інтегрований урок читання і розвитку

сенсорних і психомоторних процесів

вчитель вищої кваліфікаційної категорії

педагог-психолог вищої кваліфікаційної категорії

Пояснення до уроку.

Інтегрована система корекційно-розвивальних занять в нашому освітній установіпобудована на технології комплексного підходув навчанні дітей з вираженими комплексними порушеннями, яка спрямована на глибоку диференціацію та індивідуалізацію освітнього процесу, Що сприяє вирішенню комплексу педагогічних, психологічних, дидактичних, логопедичних, виховних завдань. Мовленнєвий розвиток дітей розглядається тут як ядро, що знаходиться в центрі різних ліній психічного розвитку - мислення, уяви, пам'яті, емоцій, навичок спілкування дітей. Наступність в корекції порушень у дітей передбачає поетапне ускладнення поставлених завдань відповідно до розвитку їх практичного досвіду, Обов'язкового особистісно-орієнтованого підходу до кожної дитини з урахуванням її вікових, мовних і психофізіологічних можливостей, що дозволяє домагатися позитивних змін у розвитку і формуванні навчальних навичок. Даний урок взятий з системи уроків по формуванню навичок читання і розвитку сенсомоторних навичок у дітей з вираженими комплексними порушеннями в розвитку.

метод кола застосовується на кожному уроці і є продуктивною формоюнавчання дітей з ОВЗ, який спрямований на стимуляцію сенсорного сприйняття, тактильного взаємодії; активізацію зорового і слухового уваги; розвиток емоційно-вольової діяльності і наслідування. Основна мета кола - формування довільної регуляції діяльності і розвитку мови, навичок спілкування. Для розгальмованих дітей - це опора для організації своєї поведінки; з низькою активністю - стимулювання до участі в загальній дії; з порушенням спілкування - усвідомлення себе як школяра.

Мета уроку:

Формування навички читання букви й в середині слова.

завдання:

освітні

- закріпити вимова звуку й

Формувати вміння визначати місце звуку в слові

Відпрацювання читання слів з Й в середині, пропозицій з цими словами

Корекційно - розвиваючі

Розвивати зорово-просторову орієнтацію

ІКТ - засоби: ілюстративний матеріал.

технології:

Особистісно-диференційовану

здоров'язберігаючих

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

II. Педагог - психолог.Психологічна готовність до уроку (проводиться в колі)

Створення позитивного емоційного настрою

Розвиток вміння узгоджувати свої рухи

Уміння слухати інструкцію

розвиток довільності

Розвиток тактильних відчуттів

1 . Вправа - вітання «Здрастуй!» (Діти закривають очі руками і далі дії виконуються відповідно до тексту.)

Здрастуй, Катя ... (психолог вітає кожної дитини за допомогою дотику долонею до долоні). Все тут!

2. Вправа на м'язове розслаблення.

1,2,3,4,5 починаємо ми грати.

Ви дивіться, чи не ловіть гав,

і за мною повторюйте.

Плечі вгору ми піднімаємо,

а потім їх опускаємо.

А тепер подивимося вниз,

м'язи шиї напружилися.

А я вам зараз скажу

і при цьому, покажу:

Руки вперед, в кулачок,

разожмём і на бочок.

Повертаємося назад - розслаблення приємно.

Ну, хлопці, не ловіть гав,

живу піраміду

з долоньок складайте

(Вправа «Жива піраміда»).

3 . Гімнастика для пальчиків «Будинок на галявині».

Стимулювання мовних областей

стабілізація уваги

Розвиток дрібної моторики

Координації дрібних рухів.

На галявині будинок стоїть

На замочок будинок закритий.

Ми замочок отопрём

Дружно в будиночок той увійдемо.

- все у будиночка знову.

(Діти підходять до дошки, де розташований наочний дидактичний матеріал«Будиночок голосних».)

4. Дихальна гімнастика .

Завдання: піднести квітку до носа і вдихнути аромат квітки, а на видиху вимовити голосні звуки з опорою на «Будиночок голосних». (Виконується стоячи біля дошки з індивідуальним макетом «квітка - кульбаба» в руках.)

Формування концентрації уваги

попередження втоми

Сприяння покращенню самопочуття дитини.

III. Опитування - повторення.

учитель :

1. - Які співали звуки?

Який звук останній? (І)

IV. Підготовка до сприйняття нового матеріалу.

1 . Вправа на увагу і сприйняття.

Послухайте двовірш і подумайте, як І перетворилася в букву Й:

Щоб Й не сплутати з І,

Зверху галочку пиши.

(Всім лунає галочка - елемент букви з магнітної абетки).

Послухайте, як вимовляється Й. Який це звук? В якому будиночку живе, в червоному або синьому? (Увага на дидактичний матеріал.)

2. Словникова робота за матеріалом попереднього уроку .

0 "style =" border-collapse: collapse; border: none ">

Зайка під кущем сидить

І вухами ворушить.

Зайчику нудно стояти

Треба зайчику поскакати.

Зайчику нудно сидіти

Треба лапки зігріти.

Хто - то зайчика злякав,

Зайка, стриб та втік.

2. Дидактична гра «У куща» (з персонажами оповідання «Зайчик і лайка»).

Підготовка до сприйняття розповіді

Формування просторових уявлень за допомогою прийменників в, на, під, у, близько ;.

Відпрацювання навичок щодо вживання і диференціації прийменників на практичному матеріалі за інструкціями:

Встаньте разом за кущем;

Подивіться на кущ;

Хто сховався в кущу?

Станьте біля куща;

Скажіть по-іншому: ми стоїмо біля куща (близько, поруч);

Посадіть зайця у куща, собаку - за кущем і т. Д.

VII. Робота за букварем ..

1. читання уч ІТЕЛ розповіді «Зайчик і лайка»

У кус-та за й-ка. За кус-те со-ба-ка ла й-ка

- За й-ка, у мо ді, а то ла й-ка у ві дит!

за й-ка в кус-ти. А ла й-ка на кус-ти: гав! гав!

- Про кого розповідь?

2. Мовна розминка (читання з дошки)

і - й ку - кус то - тому ді - дит

3. Хорове читання оповідання по абзацах з коментарями.

Що робить зайчик? Лайка?

4. Відпрацювання читання по ланцюжку. (Читаючим дітям видаються пронумеровані, надруковані пропозиції з оповідання з урахуванням їх індивідуального темпу читання. Нечитабельним діти виконують індивідуальні завдання: друкування й у зошиті, обведення букви й в тексті. Відзначити хорошу читання оповідання дітьми)

5. Бесіда за змістом тексту з опорою на дитячі іграшки, що знаходяться у куща.

Про кого пропозицію? Де зайчик?

Про кого пропозицію? Де лайка?

Куди стрибнув зайка?

На що гавкала лайка?

Як ви думаєте: зайка був у куща, а опинився в кущах, чому? (Сховався від лайки).

6. Закріплення . Вправа на увагу «Буква захворіла».

Прочитайте слова: ЗАЇКА лаїків Маїк.

Що змінилося? Яка буква «захворіла»?

Попросимо Айболита або самі вилікуємо букву? Давайте разом з Айболітом вилікуємо букву! (Діти повинні підставити пташку над буквою І.)

Діти, в імені Айболить є звук й? Ось ще одне слово зі звуком й в середині слова. Запам'ятайте його: Айболить! Молодці!

VIII. Підсумок уроку (в колі, біля куща).

Айболить хвалить Вову, Катю ....

За що він хвалить Вову, Катю ..?

Що робили Вова, Катя ... на уроці?

за гарну роботувін прописав вам вітаміни. Де вони? (Діти шукають вітаміни під кущем.)

Спасибі дітям за роботу, спасибі доктору Айболиту за смачні вітаміни!

І знову для вас рубрика вчимо літери. Як ви правильно здогадалися сьогодні у нас згодна буква «Й». Чому згодна? А скажіть звук. Ну як легко проходить звук? Звичайно ж, перешкоди зустрічає, заважає язичок і зуби.

На початку слова цей звук зустрінеш ти не так часто, зате в середині і в кінці слова хоч греблю гати. Ось і почніть з того, придумайте слова зі звуком «Ї». Викладіть або виліпити букву.

Я лише пропоную вам на допомогу практичний матеріал : художнє слово, гри, скоромовки, загадки.

Буква «Й»


веселі вірші

Йод хороший, йод не злий.

Даремно кричиш ти: «Ой-ой-ой!» -

Трохи побачивши з йодом склянку.

Йод часом, звичайно, пече,

Але швидше заживе

Йодом змащена ранка.

В. Лунін

Літає над хвірткою птах,

Але на хвіртку не сідає.

Е. Тарлапан

У мене голка і нитка,

Я вчуся у мами шити.

Якщо пальчик уколю,

Йодом ранку я заллю.

Ой-ой і Ай-ай

- Ой ой ой! - сказав Ой-ой. -

Я, мій друг, зовсім великий!

- Ти піди, погуляй,

Все пройде! - сказав Ай-ай.

Г. Вієру

Тому що кома

На її плечах сидить.

В. Кожевников

Йог Івану б допоміг,

Так живе за морем йог.

скоромовка

засмучена сорока

Повертається з уроку.

Весь урок базікала з сойка

І додому повернулася з двійкою.

Прислів'я та приказки

1. Не май сто рублів, а май сто друзів.

2. Нових друзів наживай, а старих не втрачай.

3. Холода не бійся. За пояс мийся.

ігри

Гра «Хто більше».

Придумайте слова зі звуком [й] на початку (Йод, йог, йота),у середині (Майка, лійка, змійка),в кінці слова (Травень, чай, край).

Гра «Перетворення слів».

Змініть слова так, щоб вони позначали прохання, наказ, спонукання до дії: варто ( стій), Миє ( мій), Будує ( лад), Співає
(співай), Вирішує ( вирішуй), Грає ( грай), Повторює ( повторюй), Плаває ( плавай), Думає ( думай).

Гра «Де звук».

Учитель пропонує дітям визначити позицію букви «ї» в словах: сильний, жокей, шайба, йод, лінійка.

Гра «Дізнайтеся звук».

Лясніть в долоні один раз, якщо почуєте звук [й] в словах: лисиця, лайка, гравець, особа, умивальник, соловей, автобус, тролейбус, ножиці, машина, змій, ім'я, чай.

Гра «Докажи слівце».

Гра «Цікавий».

- Як тебе звати? (Андрій.)

- Що ти полюбляєш на сніданок? (Яйце.)

- Який вид транспорту віддаєш перевагу? (Трамвай, тролейбус.)

- Куди любиш ходити в вихідний? (В музей.)

- У що ти набираєш воду, щоб полити квіти? (В лійку.)

- Який фрукт ти любиш? (Айву.)

- Який напій ти любиш? (Чай.)

Гра «Буква загубилася».

Вставте пропущені букви в слова:

ша - ба, героя -, трамва -, изуча - ті.

Гра «Перетворення слів».

1. Вставте пропущені букви в слова:

Про т в е т: майка, гайка, зайка, лайка, зграя;

лійка, рейка.

2. Змініть кожне слово так, щоб в ньому була буква «й».

будівельник ( будівництво), Лити ( лійка), Заєць ( зайка), Читач ( читайте), Зима ( взимку).

Гра «Цікаві моделі».

Складіть слова за такими моделями.

1. - - й (Травень, гавкіт, чай, виття, бій.)

- - й - - (Майка, майка, чайка, сойка, гайка.)

2. - - ай (Край.)

- - - ай (Сарай, лишай.)

- - - - ай (Звичай, випадок.)

- - - їй (Музей, ліцей, жокей, пирій.)

загадки

Ну ось мої дорогі, ваші практичні поради поповнилися ще однією буквою, це буква «Й».

Урок навчання грамоті

Тема урока

Читання слів з буквою й. Правила руху.

мета

Закріпити знання про м'якому згодному [й׳ ], вчити читати слова з даної буквою, тексти.

завдання

Удосконалювати вміння моделювати звукові схеми слів, порівнювати слова і запропоновані схеми, практично користуватися при читанні вивченими буквами.

Розвивати творче мислення, уяву. Удосконалювати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти, робити висновки, відстоювати свою точку зору в діалозі.

Сприяти розумінню учнями ролі, значення та необхідності знання мови, умінь грамотно правильно висловлювати свої думки, прищеплення інтересу до предмета.

Тип уроку

комбінований урок

форми роботи

Робота в парах, в групі, фронтальна робота

Основні поняття теми

М'який приголосний звук [й׳ ]

планований

результат

Предметні вміння: у пражнять в читанні слів, текстів з буквою [й׳ ]; закріплювати вміння проводити звуковий аналізслів; розвивати мовлення, увагу, мислення, пам'ять, фонетичний слух; розширити уявлення учнів про навколишній світ, збагатити словниковий запас; виховувати інтерес до читання

УУД особистісні: самовизначення;здатність до самооцінки на основі критерію успішності навчальної діяльності.

Пізнавальні: логічні - аналіз об'єктів з метою виділення ознак; загальнонавчальних - вміння структурувати знання; рефлексія способів і умов дії.

регулятивні : цілепокладання;контроль, корекція, оцінка; виділення і усвідомлення того, що вже освоєно; бути уважними, спиратися на наявні знання; оцінювати правильність виконання дії

комунікативні : планування навчального співробітництва з учителем і однолітками; вміння з достатньою повнотою і точністю виражати свої думки.

використовувані освітні технології

інформаційні (презентація), здоров'язберігаючих,технологія діяльнісного методу

Хід уроку

Етап уроку / мета етапу

діяльність учителя

діяльність учнів

I.Організаціонний момент

Мета: актуалізація уваги учнів на урок

читання учителем вірша

З неба дивиться сонце
Мільйони років.
Ллє на землю сонце
І тепло і світло. / / слайд

Хлопці, нехай сьогодні, як і завжди, в нашому класі буде тепло, сонячно, затишно

II. Мотивація навчальної діяльності

Мета: мотивувати учнів на закріплення теми

Слайд із зображенням казкових героївЗнайки і Незнайки // слайд

Хто це?

З якого твору?

читання прислів'я:

- Як ви розумієте цю народну мудрість?

- Давайте сьогодні на уроці навчання грамоти ми постараємося бути допитливими і отримати якомога більше знань

розумна людинапрагне дізнатися нове, а ледачий нічого не хоче вивчати

III. Актуалізація опорних знань

Мета: постановка навчальної задачі

1) Читання слів / показ малюнків / / слайд

буйвол

вулик

коровай

горобець

айва

Прочитайте слово за першими літерами /літера

Що таке буква? / Позначення звуку на листі

Яка буква в усіх словах? / Буква Й

/ слайд

Що ви дізналися про цю букві на минулому уроці?

2) Постановка навчальної задачі -сформуліруйте, чим займатимемося на уроці?

позначає приголосний, дзвінкий непарний, завжди м'який звук

Физминутку

Гра «Почуй звук» //слайд-заставка

Лиса, лайка, гравець, особа, соловей, співай, автомобіль, змій, ім'я, чай, дайте

Діти плескають у долоні, якщо в слові є звук й; тупають ногами, якщо звуку немає.

IV.Закрепленіе матеріалу

Мета: закріпити знання про звук й, вчити знаходити його в словах, вчити читати тексти

1) робота в парах - із запропонованих складів на картках скласти односкладове, двоскладове, трискладових слів// Додаток 1

Де знаходиться звук й? / В кінці слова, в середині слова

2) Підбір звукових схем складеним словами

диференційоване завдання: три учня виконують цю роботу на магнітній дошці / с індивідуальним набором карток

(Перший учень -односложние слова, другий - двоскладові, третій - трискладові)

Перевірка: мій (травень) розумний (зайка) малюйте (повітряний)

порівняння слів

Слова схожі тим,що позначають назви птахів

Зайве слово чайка, тому що це слово двоскладове, інші -трехсложние; і в цьому слові буква й в середині слова

Це назви транспортних засобів

Тролейбус, тому що в ньому три склади або трамвай, тому що в ньому буква й варто в середині слова або лайнер, тому що це назва морського або повітряного транспортного засобу для перевезення пасажирів

колір

відповіді дітей

світлофор

Учні називають правила поведінки на дорозі

Діти прикріплюють відповідне коло до слів

На певний колір учні виконують відповідні дії

читання тексту

відповіді дітей

3) Робота над словами / на дошці

Хлопці, у поета Вадима Шефнера є гарний вірш «Слова», в якому поет говорить:Словом можна вбити,

Словом можна врятувати,
Словом можна полки за собою повести - І справді,словом можна образити, здивувати, розсмішити, порадувати. Одне і те ж слово можна вимовити по-різному.

Читання слів з різною інтонацією на дошці по ланцюжку індивідуально і хором

Ай! чайка трамвай

Ой! соловей лайнер

Гей! папуга тролейбус

Слова першого стовпчика прочитаємо з восклицательной інтонацієюхором . Коли ми так можемо вигукнути?

Слова другого стовпчика прочитаємопо ланцюжку з питальній інтонацією.

Чим схожі ці слова?

Яке слово зайве?

Слова третього стовпчика прочитаємо спокійно.

Чим схожі слова?

Яке слово зайве?

4) Складання пропозицій зі словами третього стовпчика.

Які ще засоби пересування вам відомі?

5) Читання слів на кругах- червоний, жовтий, зелений / кола на дошці

Що означають ці слова?

Де зустрічаються відразу ці три назви кольору?

Перевертаю кола кольоровий стороною

6) Бесіда про правила дорожнього поведінки

Ігрова вправа «Який колір?»

- спокійно йди!

-Почекай!

-Стій!

Физминутку «Світлофор» / с використання кольорових кіл

Червоний круг- стояти

Жовтий - бавовна в долоні

Зелений - ходьба на місці

7) Робота з текстом / текст на слайді

Ганяв Андрій шайбу близько трамвайної зупинки.

-Уйді з мерії! - сказав йому Сергій.

- Підемо на каток, - відповів Андрійко.

Чому не можна грати на бруківці?

Знайдіть слова з буквою й

V. Контроль і самоперевірка знань

мета: застосування способів дій, що викликали труднощі.

1) Робота в групах// Додаток 2

Учням пропонується два завдання на вибір / картка

Обговоріть в групі, яке завдання буде вам під силу і виконайте його

1) змінити слово так, щоб в середині слова з'явився звук [й]

2) знайти в рядку букв слова з буквою й

героймайкаравайогуртвойнайдумай

ПЕРЕВІРКА

3) Робота по «Абетці», стор.35-робота з таблицею

Перевірка: на дошці відкривається правильний варіант

лити / лійка, заєць / зайка

герой, рій, травень, майка, коровай, йогурт, твій, війна, знайду, думай

Учні знаходять і підкреслюють виділені слова

VI.Підведення підсумків. Рефлексія.

Мета: перевірити вміння проводити рефлексію своєї діяльності

Повернемося до початку нашого уроку. Ми читали прислів'я:Незнайка лежить, а Знайка далеко біжить.Ким, на вашу думку, були ви сьогодні на уроці: Знайко або Незнайко?

дізнався

Я запам'ятав

навчився

здивувався

Дякую за урок!

Вручення розмальовки Знайки //додаток 3

Тема урока: Читання слів з буквою «ї».

Мета уроку: - працювати над технікою мови учнів, її виразністю;

Продовжити знайомство зі звуком [й];

Формувати навик читання;

Розвивати пізнавальні інтереси дітей;

Реалізовувати завдання морального виховання

Вчити дітей працювати в групах

Устаткування: складові таблиці, схеми, малюнки предметів,

зображення героїв передачі, картки з ввічливимисловами

і з прислів'ями, картинка з ребусом, картки із завданнями,

Хід уроку.

1. Оргмомент.Продзвенів дзвоник

На другий урок

Не будемо лінуватися

А будемо вчитися ( діти хором)

Зараз, хлопці, у нас урок читання, на якому ми будемо вчитися чомусь?

Грати і обговорювати! ( діти хором)

2. Розминка. 1) дихальна

2) мовнаммм, ллл, ннн - плавно і протяжно; тихо-

3) - а - о - у - и - і- на видиху

Які це букви? Чому?

Яка буква зайва? Чому?

Назвіть звуки, що позначають м'якість.

4) -з - п - до - т - ч -

Які ми назвали звуки? Чому?

Які можуть бути приголосні звуки?

Яка буква тут зайва? Чому?

5) - за - зо - зу - зи - зи - зе - зя

- заз - зоз - ЗУЗ - зиз - зиз - зез - зяз

Вимовляємо плавно,

вимовляємо уривчасто

6) Чистоговорки:

за - за - за - на дворі гримить гроза!

зу - зу - зу - ти чув ту грозу?

зи - зи - зи - не боїмося ми грози!

зи - зи - зи - нам пальцем не погрожуй.

7) Робота над скоромовкою:

Зоїні зайчика звуть Зазнайка.

Прочитайте по складах: очима, губами, пошепки,

тихо, голосно

Прочитайте цілими словами: пошепки, тихо, голосно

Хто скаже чітко, голосно, швидко?

8) Робота над виразністю мови:

(Спокійно): До нас прийшла Весна.

(Запитаємо): Що, Весна, ти принесла?

(Спокійно): І відповіла Весна:

(Вигукнемо): Принесла я вам, хлопці,

Лійки, граблі та лопатки! ( малюнки предметів)

Знайдіть до даної схемою відповідну картинку:

Який звук чуємо в середині слова? ( й)

Який буквою позначається цей звук?

3. Робота по темі

Сьогодні будемо читати слова з цією буквою. Наша гостя на уроці - буква Й, ця буква є в назві вашої улюбленої передачі, яку дивіться перед сном по телевізору. Як же називається ця передача? ( показується надруковане назва, діти читають)

Сьогодні у нас в гостях будуть герої цієї передачі. Хто вони? ( зображення або ляльки)

(Степашка, Філя, Хрюша, Керкеша)

Вони хочуть нагадати вам про щось дуже важливе. Давайте прочитаємо:

(Степашка) Д О Г Р И Й Д Е Н Ь!

Промовляючи ці слова, ми бажаємо всім оточуючим, щоб весь день у них був радісним, світлим, добрим.

(Філя) З Д Р А В С Т У У Й Т Е!

Це слово дуже старе. Воно пов'язане зі словом д е р е в о. Колись давно, вимовляючи слово «здрастуйте», бажали іншим бути здоровими, міцними, могутніми, як дерево, дуб, наприклад. І тепер ми, коли говоримо це слово, бажаємо людині бути здоровим, сильним, міцним.

(Хрюша) З П А С І Б О!

Доброго, чарівне слово подяки. Народна мудрість говорить:

ДІВЧИНКА пихатість, НЕ СКАЖЕ СПАСИБІ.

Шкільна мудрість говорить:

КИСІЛЬ В ЇДАЛЬНІ ЕШЬ, А СПАСИБІ ДЕ Ж?

(Керкеша) П О Д А А Л У Й С Т А!

Теж чарівне добре слово. Його ми вимовляємо у відповідь на спасибі, і тоді, коли просимо про щось. ввічлива людинавимовляє це слово багато разів в день.

А які ще ввічливі слова ви знаєте?

Отже, перевіримо, як ви запам'ятали ці ввічливі слова:

1.Растает навіть крижана брила

Від слова теплого ...

«Листочки» «Квіточки» «ягідки»

Хором закінчують - складають з - друкують в тетра

фразу складів ці слова дях ці слова

2.Зазеленеет старий пень,

Коли почує ...

3. Якщо більше їсти не в силах,

Скажімо мамі ми ...

4. Хлопчик ввічливий і розвинений

Каже, зустрічаючись, ...

5. Коли нас лають за витівки,

Говоримо ..., ....

6. І у Франції, і в Данії

На прощання кажуть ....

4. Физминутку. Гра «Пересадки»

Назвіть слова з - й.

(Хто називає слово, пересідає на інше місце; хто більше пересадок виконав)

5. Самостійна робота.

(На картках) - Складіть з даних - Складіть з

Знайдіть в тексті складів слова, напекти - даних частин

слова з - Й-, Тайт їх в зошиті прислів'я і

підкресліть, зай-, - ка, по-, - пу, приказки:

прочитайте - гай, воро -,-Бей, травень, 1.Холода Не бійся,

Ка, соло, - вей, чай-, по пояс мийся.

Ка, му-, - ра, - вей 2. Не май сто рублів,

а май сто друзів.

3.Новая друзів

а старих не втрачай.

4. Сам метикуй, де берег,

де край.

6. Перевірка самостійної роботи.

7. ФизминуткуЛелека, лелека, довгоногий

Покажи додому дорогу.

Лелека відповідає:

Топай правою ногою,

Топай лівою ногою.

Знову правою ногою,

Знову лівою ногою.

Після правою ногою,

Після лівою ногою.

Ось тоді прийдеш додому!

Назвіть з тексту физминутки слова з -й.

8. Закріплення вивченого матеріалу.

«Листочки» «квіточки» «ягідки»

(Читання слів з Гра «Докажи Ребус

по таблиці з слівце »по картинці:

учителем) - надрукуйте ці з Ч над морем я літаю,

слова в зошити. з Г в машині перебуваю,

1.Всех на світлі він добріші з М тебе я одягаю,

Лікує він хворих звірів, з Л собачкою звуся,

І одного разу бегемота з З можеш в булочній

Витягнув він з болота купити,

Він відомий, знаменитий з Ш в лазні себе помити.

Це доктор ...

2.Я весь день ловлю жучків, - Надрукуйте дані

Уплітає черв'ячків. слова в зошити.

В теплий край не відлітає,

Тут під дахом живу.

Цвірінь-цвірінь! Не бійся!

Я бувалий ...

3. Багато бід таять лісу,

Вовк, ведмідь там і лисиця!

Наш звір живе в тривозі,

Від біди забирає ноги.

Ну-ка, швидко відгадай-ка,

Як звір зветься? ...

4. Хто без нот і без сопілки

Хто ж це? ...

9. Підсумок уроку.

Чого вчилися на уроці?

Що сподобалось?

(В ході уроку діти за роботу отримують «крапельки»)

Хто на уроці отримав більше всіх крапельок?

Продзвенів дзвоник

закінчено урок

підемо відпочивати

Сил набирати! ( діти хором)

Урок розроблений і проведений учителем початкових класів

Нікітіної Софією Михайлівною