Пәтер, бөлмелер және жиһаз ағылшын тілінде. Ағылшын тіліндегі OOD «Үй, тәтті үй» Карточкалармен қалай жұмыс істеу керек: үйдегі заттар мен бөлмелерді балаңызбен бірге үйрету

Маргарита Нечитайленко
OOD ағылшын тілінде «Home Sweet Home»

Тақырыбы: «Үй тәтті хо мен»

Бағыттардың интеграциясы: когнитивті даму, сөйлеуді дамыту, көркемдік және эстетикалық даму,

Сабақтың мақсаты: Осы сюжетке негізделген жағдаяттар бойынша балалардың сөйлеу дағдыларын дамыту, құлақ арқылы сөйлеуді қабылдаудың даму деңгейін анықтау.

Тәрбиелік: ойын жағдаяттары арқылы өз туған жеріне деген қуаныш пен мақтаныш сезімін тәрбиелеу, өз еліне және оқытылатын тіл елдеріне деген сүйіспеншілік пен құрметке, төзімділікке, шет тілін үйренуге қызығушылыққа тәрбиелеу; зейінді, табандылықты, есте сақтауды дамыту;

Тәрбиелік: «Үйдегі тәтті үй» сюжеті бойынша қарым-қатынас дағдыларының деңгейін анықтау, сөйлеуді құлақ арқылы қабылдай білу;

Дамытушылық: Оқушыларды тақырып бойынша сөздік қорын қолдануға машықтандыру, лексикалық және грамматикалық материалды кеңейту.

Құрал-жабдықтар: компьютер, әндер жазылған CD, қуыршақ мырза. Тіл, демонстрациялық карталар (жиһаз бөліктері, жануарлар, жұмсақ ойыншықтар, магниттік тақта, магниттер, аю маскалары бар қорап, бөтелкедегі хабарлама, тапсырмалары бар хаттар, рефлексияға арналған материал.

1. Тақтаға тышқанның, аюдың, жирафтың суреттерін ілу, (фонетикалық жаттығу).

2. Қасық пен шанышқы бар қорап (рифмалар).

3. Бөтен тұрғынның хаты (ән).

4. (жаңа сөздер).

5. Батырмен үстел (мадақтау).

Тікелей оқу қызметінің барысы.

I. Ұйымдастыру кезеңі.

Балалар орындықтарға отырады.

Мұғалім: Қайырлы таң, достарым.

Қайырлы таң, Маргарита Николаевна

2. Саусақ жаттығулары.

Балалар, ал саусақтарымыз бізге ренжіп қалуы мүмкін, бір-бірімізбен амандасуымызға көмектесейік (балалар «Сәлем, сәлем, сәлем саған) жаттығуын орындайды. Бүгін бізге қонақтар келді, олар да ағылшынша сөйлейді, қарсы алыңыздар.

Балалар, айтыңдаршы, сендер не ойнағанды ​​ұнатасыңдар немесе көбірек не істейсіңдер? Бүгін сабақ оқымай, ойнаймыз. Джек бүгін бізге қонаққа келді. Ол өзінің досы Спотқа баруға асығады, бірақ оның үйіне жету үшін ол сиқырлы орман арқылы өтуі керек, онда көптеген қиын тапсырмалар бар. Ал Джек жалғыз жүруге қорқады. Ол сізден оған бағыт-бағдар беріп, барлық жұмбақтарды шешуге көмектесуіңізді сұрайды. Көмектесеміз бе? Олай болса сиқырлы орманға барайық! Міне, жол (едендегі түрлі-түсті қағаздан жасалған көрсеткілер).

3.Фонетикалық жаттығу.

-Балалар, бізге кім келді? (балалардың жауаптары) Ол сізден тіліне жаттығулар жасап, үйіне терезе жасауға көмектесуіңізді сұрайды.

Ертеде терезесіз үйде кішкентай тіл өмір сүріпті.

Ол аздап ағылшынша сөйледі.

Мен таңертең жаттығулар жасадым - [l], [m], s, ,

Төсегімді жинадым,

Тісімді тазаладым, үй жинадым,

Ол есіктерді кең ашты - [p], [w].

Ол серуендеуге шықты,

Таза ауамен тыныс алу - [сағ].

Жүрген кезде тіл,

Ол өте тез қатып қалды.

Ұшын тісімен басты

Және дірілдеп - [ух].

Біраз жүгіргеннен кейін ол жылынып қалды.

Содан кейін осындай дыбыс естілді - .

Тіл қараңғы үйде тұрудан шаршаған,

Және ол төбедегі терезені бұзуды шешті.

Тілінің ұшын көтерді,

Ол төбені қаға бастады - [t], [d].

II. Негізгі бөлім.

1. Мақсат қою. Лексикалық дағдыларды белсендіру

-Олай болса, біз саяхатқа шығамыз, онда біз көптеген ойындар ойнаймыз және біз «Менің тәтті үйім» тақырыбы бойынша қанша жаңа сөздерді есте сақтағаныңызды түсінеміз, қандай үйлерде тұратыныңызды және үйлеріңізді қаншалықты жақсы көретініңізді айтамыз. , және ойынмен иә Жақсы көңіл-күйде Споттың (біздің досымыздың) үйіне баратын жол тез және шаршамайтын болады. Мына сиқырлы кітапқа қараңдар, енді мен саған әркімнің өз үйі болу керек екенін оқып беремін, сонымен бірге ағылшын тілінде математика жүргізейік.

2.«Он жаз» өлеңін оқу

Иван өз үйінде тұрды және оның ағылшынша аты «бір» болды.

Екіншісі сол саятшылыққа келіп, барлығы оны «екі» деп атай бастады.

Үшіншісі саятшылыққа келді, қара. Оның ағылшынша аты «үш»

Төртінші келіп, оны паналады. Қазір олардың төртеуі бар, яғни «төрт»

Бесінші келді, енді олардың бесеуі алтыншы «алты»,

Ал «жеті» жетінші, саятшылықта енді бір аяқты да ұстауға орын жоқ.

Сегізінші қағады: «Тез аш», - қазір олардың сегізі немесе «сегізі».

Тоғызыншы кірді, яғни олар «тоғыз» болды.

Оныншы айқайлайды: «Бөркемді қайда ілейін? Және олар «он» болды, бұл он дегенді білдіреді.

Ивандар тар болса да, ренжімей, лашықта тұрады.

Балалар, бұл не? (Конверт) Енді хатта не жазылғанын оқимыз.

«Сәлем балалар, менің атым Пэм. Мен саған басқа планетадан ұшып келдім. Мұнда Жер планетасында бәрі менің Отанымдағыдай емес. Үйлері мен бөлмелері бірдей емес. Маған топ бөлмесінде не көруге болатынын айтыңызшы».

(жиһазды білдіретін сөздерді ата)

Жеке бекітіңіз .Бұл не? - Бұл…

Бұл а?- Иә, бұл // Жоқ, олай емес. Бұл а...

3. «Қарлы кесек» сөзді қыздыру

Қараңдаршы, міне, қар кесек, оның кішкентай болғаны сонша, үлкен болып кетеді, енді оны домалатамыз (бір-бірімізге бере отырып). «Қарлы кесек» ойынын ойнайық Балалар тізбектегі сөздерді атайды, әрқайсысы алдыңғы сөздерді қайталап, өзінің бір сөзін қосады.

P1-а есік P2- есік, үстел P3- есік, үстел, кілем...

4. Тыңдау дағдыларын дамыту

Аю сарайды қиратып тастаған соң, аңдар орманда адасып қалды, оларға үйлерін табуға көмектесейік.

(тақтаға жануарлардың - аюдың, тышқанның, жирафтың және үш үйдің суреттері ілінеді; балалар суреттемесі бар мәтіндерді тыңдап, жебелер арқылы байланыстырады).

Мұқият болыңыз және менің әңгімелерімді тыңдаңыз ба? Ол кімнің үйі?

*Менің үйім үлкен емес. Ол кішкентай. Менің үйім шұңқыр. Бұл жақсы. (Тінтуір)

* Менің үйім үлкен. Ол жоғары. Менің үйім төмен емес. Бұл әдемі. (жираф)

* Менің үйім төмен. Ол жоғары емес. Менің үйім қараңғы. Мен өз үйімде ұйықтағанды ​​ұнатамын. (аю)

5.Дене шынықтыру минуты

О, біз аюды оятқан сияқтымыз, оның тұрып, оянатын уақыты келді, кішкентай аю, сіз жатып қалдыңыз, бізбен жаттығулар жасаңыз

Аю, қонжық, айналаға қара.

Тедди аю, қонжық, жерге тигіз...

6. Қарым-қатынас дағдыларын қалыптастыру

Міне қорап. Онда не бар екенін көрейік. Леша, қорапты ашып, сонда не жатқанын көрсет. (пиктограммаларды тарату)

Біз қай жерде болсақ та, біз әрқашан... үйге қайтамыз. Сізде қандай үйлер бар? Әлде біреу пәтерде тұра ма?

Пиктограмманы көрсетіп, нені білдіретінін есіме түсіремін

Мен кішкентай үйде тұрамын. Менің үйімде үстел бар.

6. «Жәрмеңке» ойыны

(бір бала магнитпен жиһаздың иллюстрациялары ілінген тақтаға шығып, сыйлықты кім алатынын айтады. Алушы затты ағылшын тілінде атайды және оны сыйлық ретінде алады, содан кейін жәрмеңкеде басқа балаға сыйлық береді, т.б. .) - Мен диван алғым келеді...

Өтініш се.

– Иә, бөтелкедегі хабар ғой. Онда не жазылғаны қызық.

- Кәне, клирингке отырып, хабарламаны оқиық. Білесің бе, балалар, маған сендердің көмектерің керек болады. Кейбір сөздерді су тамшылары бұлыңғыр етіп жіберді, сондықтан мен бұл хабарламаны оқығанда маған көмектесіңіз. Мұнда да жаңа сөздер бар, оларды есте сақтау керек:

Туған күнің құтты болсын!

Туған күнің құтты болсын!

Туған күніңмен, қымбатты Spot,

Туған күнің құтты болсын!

– Сондай-ақ Spot-қа қандай жаңа сөздерді үйренгенімізді айтайық.

– Сонымен, досымыз Споттың туған күніне келдік. Бізге алғысы шексіз... Ол үшін тәттілермен сыйлайды.

I. Қорытынды бөлім.

- Сен бүгін керемет өттің! Және олар жұмбақтар шешіп, ән айтты, жаңа сөздерді үйренді.

Рефлексия.

Споттың үйінің жанында өсіп тұрған ағашқа қараңызшы, бірақ оның үстінде әлі гүл жоқ - олардың пайда болуына көмектесейік. Егер сіз нүктеге саяхаттағыңыз келсе, қызыл гүлді, ал жолда қиындықтар туындаса, қызғылт гүлді қосыңыз. Балалар гүлдерді жабыстырады.

Мұғалім: Курохтина Юлия Николаевна

Сабақтың тақырыбы: « меніңүй/Менің үйім»

Сабақтың мақсаттары:

Тәрбиелік - «Менің үйім» тақырыбы бойынша қалыптасқан лексикалық және грамматикалық дағдыларды, сөйлеу және тыңдау дағдыларын бекіту

Дамытушылық - сабақ тақырыбы бойынша монологтық және диалогтік сөйлеу дағдыларын дамыту.

Тәрбиелік - пәнге деген танымдық қызығушылықтың жоғары деңгейін қалыптастыру; еңбексүйгіштікке, әдептілік сезіміне, сыпайы мінез-құлық дағдыларына, ата-аналарға көмектесуге ұмтылуға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: ZUN-ды қамтамасыз ету.

Сабақтың әдістері: көрнекілік, практикалық, сөздік.

Жабдық: фонетикалық жаттығуларға арналған демонстрациялық материал, сабақтың басты кейіпкері - маймылдың суреті, «Менің үйім» жобасының дайындалған бөлшектері, желім, альбом парақтары.

Жылжыту сабақ

1. Ұйымдастыру сәті .

Қайырлы таң, қымбатты балалар! Мен сені қайтадан көргеніме қуаныштымын. Сабақты бастайық!Өтінемін, отырыңыз!

Қалдарыңыз қалай?

Балалар: менде бәрі жақсы, рахмет. Менде бәрі жақсы, рахмет.

Бүгін қандай күн? Балалар:

Қазір қай мезгіл? Балалар:

Сізге осы маусым ұнай ма?Балалар:

2.Сабақтың тақырыбының хабарламасы. Сабақтың сюжетімен таныстыру.

Жігіттер! Бүгін сабағымыз қиын, бүгінгі сабағымызға Чики маймыл келді. Бірақ біздің сүйікті маймыл бізден жасырды ма? Ол сіз бен біздің сабақта қалай жұмыс істейтінімізді көргісі келеді. Осы аралықта «Менің үйім» тақырыбы бойынша алған білімдерімізді қайталап, ойын ойнаймыз. Мүмкін сол кезде маймыл біздің қаншалықты жақсы жұмыс істеп, жауап беретінімізді көріп, келер.

3. Сөйлеу зарядтағыш .

- Маймыл қайда?

Маймылүйде бар.

Маймылас үйде

Маймылжатын бөлмеде

Маймылқонақ бөлмеде

(балаларға бөлмелердің суреттері көрсетіледі)

Біздің маймыл бізді сабақ бойы бақылап отырады, сабақ соңында жақсы жұмыс істеп, жауап берсек, тіпті бізге тәттілер әкелетін болса, ол міндетті түрде бізге өзін көрсетеді.

4. Ойын « А Маймыл

Көңілді маймылдарға айналайық - біз маймыл жасай алатын қимылды бейнелейміз және қимылдарымызды болжаймыз (секіру, жүгіру, жүзу, билеу, ұшуIаладысекіру, жүгіру, жүзу, билеу, ұшу...)

5. Дене шынықтыру жаттығулары

Балалар үйді бейнелейді.

6.Сабақтың негізгі кезеңі.

Балалар, сабағымыздың тақырыбы бойынша сөздерді қайталайық. (Слайдтар).






7 . Шығармашылық жұмыс.

7.1 -Бүгін біз не туралы сөйлестік?

Үй туралы

Біз үйдің бөліктерін дайындадық, оны салу ғана қалды - оны желімдеу. Біз үйдің бөлшектерін, ландшафт парағын дайындап жатырмыз. Бөлшектерді жапсыруды бастаңыз (а 4 парақтарындағы оқушылар үйдің аппликациясын жасайды). Осы аралықта сіз үй салып жатқанда, сізде қандай үйлер бар екенін естігім келеді. Маған айт. (Менің үйім жасыл. Менің үйім үлкен. Менің үйім жақсы.) Үйлеріңізді көрсетіңіз.

7. 2 – «Заттарды орналастыр» ойыны

Заттарды бөлменің айналасына қойып, оның не екенін айтыңыз.

(Тақтада үйдің суреті бар) балалар заттарды алып үйге жапсырады. (Шам, орындық, кереует, үстел, диван, гардероб)

7.3 - Ал енді, балалар, сен екеуміз дәптерлерімізді алып, солармен жұмыс жасаймыз. Біз бөлмемізді бояймыз.

8. Сабақты қорытындылау. Рефлексия.

Сабағымыз аяқталуға жақын. Ой!!! Қараңдаршы, біздің маймылды кім көрсетті, біз маймылды таптық. Сіз жақсы жауап бердіңіз, ал біздің маймыл бізге шығуға шешім қабылдады. Жарайсың! Олар нені қайталады? Сіз қандай жаңа нәрсені білдіңіз? Сізге не ұнады? (балалар тақтаға үй пішініндегі стикерлерді жапсырады, алған әсерлерімен бөліседі). Маймыл, сен біздің балаларға тәттілер әкелдің бе? (Маймыл балаларға кәмпит таратады).

Сабақ аяқталды. Қош бол балалар! Жуықта көріскенше.

Жауаптарбалалар: Қош бол, құрметті ұстаз!

Мақсат:лексикалық және грамматикалық дағдыларды қалыптастыру.

«Үй» (үй, пәтер), «Түс» (қызыл, көк, жасыл, сары, ақ), «Санау және сандар» (1-ден 5-ке дейін), «Қасиеттер» (үлкен, кішкентай, жақсы ), «Жануарлар» (мысық, тышқан, ит, бақа, үйрек).

«Үй» (қабырға, төбе) тақырыптары бойынша жаңа ӨЖ енгізу.

Тыңдап түсінуді жақсартыңыз және бұрын үйренген РО сөйлеуде қолданыңыз: Мен үйде тұрамын. Менің үйім үлкен. Ол шатыр. Төбесі қызыл.

Балаларды дыбыстарды айтуға жаттықтыру.

Жабдық:

Түрлі-түсті шыныаяқтар және кішкентай ойыншық ит.

Ойыншықтар: мысық, тышқан, ит, бақа, үйрек.

Суреттер: үй, пәтер.

Үйлердің қабырғалары мен шатырлары (картоннан кесілген): көк, қызыл, сары, жасыл, ақ. Бұл фигуралар жатқан себет. Үйлерді құрастыруға арналған магниттік тақта және магниттер.

1-ден 5-ке дейінгі сандар жазылған карточкалар.

Жазушы. Әндердің аудио жазбалары.

Сабақтың барысы

1. Ұйымдастыру кезеңі

Мұғалім мен балалар бір-бірімен рифмамен амандасады:

Сәлем, сәлем, сәлем саған

Сәлем, сәлем, мен сені көргеніме қуаныштымын.

2. Сөйлеу жаттығуы

Тәрбиеші: Балалар бүгін көңіл күйлерің қалай? Қалайсың, Денис? (Мұғалім барлық балаларға кезекпен сұрақ қояды)

Балалар: Мен жақсымын (жаман, жарайды).

3. Фонетикалық жаттығу

Балалар мұғалімнің көмегімен бұрын үйренген дыбыстарды жаттықтырады.

4. Бұрын зерттелген LE белсендіру

Ойын «Менің итім қайда?»

Тәрбиеші: Балалар, бүгін бізге қонаққа аңдар келді. Бірінші қонақты қарсы алыңыз. (Кішкентай итті көрсетеді) Бұл не?

Балалар: Бұл ит.

Мұғалім: Иә, бұл ит. Менің итім кішкентай. Менің итім ойнағанды ​​ұнатады. Ит не істегенді ұнатады? Дұрыс, ойна. Менің итіммен ойнайық. (Үстелге түрлі-түсті шыныаяқтарды қойып, балалармен бірге ағылшын тілінде түс атауларын айтады) Ұйықта! (Көзілдіріктің бірінің астына итті тығып) Оян! Менің итім қайда? (Балалар түсті ағылшын тілінде шақыру арқылы болжайды) Сізге жақсы! Жарайсың, барлығын дұрыс таптың. Енді итпен қоштасайық. Қош бол, ит!

Балалар: Қош бол, ит!

5. Бұрын меңгерілген РО-ны жетілдіру

Мұғалім: Бұл не? (Суреттерді көрсетеді: үй, пәтер)

Балалар: Үй. Бұл үй. Пәтер. Бұл пәтер.

Мұғалім: Сен қайда тұрасың? (Мұғалім барлық балаларға кезекпен сұрақ қояды)

Балалар: Мен үйде тұрамын. Мен пәтерде тұрамын.

Мұғалім: Сіздің үйіңіз үлкен ме, кіші ме? (Мұғалім барлық балаларға кезекпен сұрақ қояды)

Балалар: Менің үйім үлкен. Менің үйім кішкентай. Менің пәтерім үлкен. Менің пәтерім кішкентай.

Мұғалім: Үйің жақсы ма? (Мұғалім барлық балаларға кезекпен сұрақ қояды)

Балалар: Иә, менің пәтерім жақсы.

«Аудармашы» ойыны

Мұғалім: Балалар, келесі қонақтарды қарсы алыңдар. (Мысық пен тышқан ойыншықтарын көрсетеді) Бұл не?

Балалар: Бұл тышқан. Бұл мысық.

Мұғалім: Жарайсыңдар! Мысық пен тышқан. Біздің қонақтар бізбен ойын ойнағысы келеді. Олар өз үйлері туралы айтады, біз аударамыз, аудармашы болып «жұмыс істейміз».

Мысық: Мен үйде тұрамын. Менің үйім үлкен. Менің үйім жақсы.

Тышқан: Мен үйде тұрамын. Менің үйім кішкентай. Менің үйім өте жақсы.

6. Дене шынықтыру жаттығулары

«Шапалақта, шапалақта, алақанда» қимылдарымен ән орындау.

7. Жаңа LE енгізу

Мұғалім: Балалар, мына үйге қарайық. Үйге қара! Ол шатыр. (Төбені көрсетеді.) Шатыр – төбе – төбе.

Балалар: Шатыр – төбе – төбе

Мұғалім: Шатырдың түсі қандай? (Балалар шатырдың түсін атайды.) Иә, шатыр қызыл. Ол қабырға. (Үйдің қабырғасын көрсетеді) Қабырға – қабырға – қабырға.

Балалар: Қабырға – қабырға – қабырға.

Мұғалім: Қабырғаның түсі қандай? (Балалар қабырғаның түсін атайды.) Иә, қабырға көк.

Менде себет бар, оның ішінде не бар екенін көрейік. (Кәрзеңкеде картоннан қиылған үй бөліктері бар. Балалар оларды кезекпен шығарып, мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.) Бұл не? Оның түсі қандай? (Балалардың жауаптары кезінде мұғалім магниттік тақтаға 5 үйді жинайды.)

8. Тыңдап түсінуді жақсарту және жаңа ЗТ-мен бұрын меңгерілген ТО-ны сөйлеуде пайдалану

Мұғалім: Балалар, бізде үйлер көп. Оларды санап көрейік. (Санау кезінде әр үйдің жанына 1-ден 5-ке дейінгі сандар қойылады.) Бізге мысық пен тышқаннан басқа қонақтар келді. Бұл кім?

Балалар: Ит, бақа, үйрек.

Мұғалім: Олар бізге жұмбақтар дайындап берді. Енді әр жануар өз үйі туралы айтып береді. Ал біз бұл қонақтың қай үйде тұратынын болжап, үй нөмірін береміз.

Мұғалім: (Мысықтың атынан.) Мен үйде тұрамын. Менің шатырым қызыл. Менің қабырғам көк.

9. Қорытындылау. Қоштасу

Мұғалім: Сен барлығын дұрыс таптың, бірақ біздің қонақтың кететін уақыты келді.

Балалар: Қош бол, мысық! Қош бол, ит! (Олар барлық жануарлармен қоштасады.)

Мұғалім: Жарайсыңдар, балалар! Сіз өте жақсы жұмыс жасадыңыз! Бүгін не істегенімізді еске түсірейік. Енді қоштасатын кез келді.

Мұғалім мен балалар бір-бірімен рифмамен қоштасады:

Қош бол, қош бол, деп айтуды ұнатпаймын.

Қош бол, сау бол, күндерің сәтті өтсін.

дайындық тобының мектеп жасына дейінгі балаларына арналған

тақырыбына:

« Менің бөлмем ».

Мақсаттар сыныптар : енгізіңізжаңасөздікАвторыТақырып « меніңбөлме»: үй, бөлме, үстел, төсек, диван, орындық, ваза, гүл, сағат, шам, есік, еден, төбе, терезе, теледидар, кілем, шкаф. Балаларды дыбыстарды дұрыс айтуға жаттықтыру; қауіпсіз көкөністер мен жемістер. Үйренужаңасөздер: үй, бөлме, үстел, төсек, диван, орындық, ваза, гүл.

Жабдық: мультимедиялық проектор, ноутбук, презентация «Менің бөлмем», ән« Отбасысаусақөлең», конверттегі көкөністер мен жемістер салынған суреттер, ойыншық маймыл, презентация »меніңүй«, ойынға арналған суреттер»Асарыдиван/ шам/ есік«, балалар жиһазы (үстел, орындық, кереует, үстел), дыбыстар, жануарлар бейнеленген суреттер.

Жылжыту сыныптар :

1. Сәлем .

Үш .: - Қайырлы таң, ұлдар мен қыздар! Сізді көргеніме қуаныштымын!

D .: - Қайырлы таң!

2. Фонетикалық жаттығу .

Енді біз тілімізді созамыз. Дыбыстар[w], [l], , [g], , [n], [z], [s], [ѳ], [q], , [n], [d], [t], [p ].

3. Лексикалық материалды қайталау. «Көкөністер мен жемістер».

Мұғалім: - Бүгін бізге маймыл келді. Ағылшын тілінде маймыл қалай айтылады.

Балалар:а маймыл

Маймыл сенімен кездескісі келеді.

Ойыншықмаймыл: - Сенің атың кім?

Жауаптарбалалар. - Менің атым......

Маймыл өзінің сүйікті жемістері мен көкөністерін әкелді. (Мұғалімнің құлағына маймылдың сөйлегені сияқты).

Балалар, ол жемістер мен көкөністерді ағылшынша атасаң ғана жей алады дейді. тіл.(Көкөністер мен жемістер салынған конверт)

Жарайсың,бәрі жақсы. Енді дастарханда қанша көкөніс пен жеміс бар екенін санап көрейік. Балаларды санайды (1,2….10).

Маймылдың достары көп, олар орманда тұрады. Ағылшын орманындағы орманорман , мына сөзді айтайық.

Ойыншық маймыл мұғалімнің құлағына «сөйлейді».

Мұғалім: Ааа, түсіндім. Маймыл сізге бір қызықты ойын ойнауды ұсынады.

4. «Кім дос екенін тап» маймылдар? Жануарлардың суреті бар карточкалар еденге шеңбер бойымен қойылады, балалар оларды айналып жүгіріп, картаға қарама-қарсы тұрған белгі бойынша тоқтап, оны аударып, жануардың атын атайды, мысалы:Менде аю бар . Ойын 2 рет қайталанады.

4. Жаңа материалды оқу.

Маймыл ойыншығы мұғаліммен үнсіз «сөйлейді». Балалар, маймыл сендермен ойнағанды ​​қатты ұнатты.. Және ол сізбен бірнеше күн қалғысы келеді. Бірақ бұл үшін ол ұйықтап, бір жерде тамақтануы керек.

Мен оған бөлме жасауды ұсынамын.Бөлме.

Маймылға тамақ ішу үшін не қажет?

Балалар: үстел.

Дұрыс. Мұғалім үстелге ойыншық үстелін қойып, оны атайдыа кесте

Мұғалім: Маймыл ненің үстіне отырады?

Балалар: орындық

Дұрыс. Мұғалім орындық қояды және оны шақырадыорындық

Мұғалім: - Маймылға ұйықтау үшін не қажет?

Балалар: төсек

Мұғалім төсек жайып, шақырады,және төсек

Мұғалім: Айтшы, бөлмеде не бар? Мен айтамын (төбені, еденді, терезені, есікті көрсетеді).

Орыс тілінде

Тақырып. Менің бөлмем.

Ағылшын тілінде

менің бөлме .

Бөлме

Кесте

Төсек

Диван

Орындық

Ваза

Гүл

Гүл


Мына сөздерді ағылшын тілінде атап, өлеңді жаттайықтөбе , қабат , терезе , есік

Мен төбені көріп тұрмын.

Мен еденді көремін.

Мен терезені көремін.

Мен есікті көріп тұрмын.

Міне, бүгін біз көңілді ойнап, маймылға жайлы бөлме жасадық. Маймылмен қоштаспас бұрын оған маймыл және оның отбасы туралы ән айтайық.

5. Ән « Отбасылық саусақ әні ».

Маймыл ойыншығы балаларға рахмет айтады.

6. Дене тәрбиесі» Қолдар жоғары ».

7. Ойын « Бөлшектер Үйлер " «Үйдің бөліктері».

Балалар, экранға қараңдар («Менің пәтерім» презентациясы). Сіз пәтердің бөліктерін көресіз. Мынау жатын бөлме, мынау ас үй, мынау жуынатын бөлме, мынау қонақ бөлме, мынау асхана.Мынау жатын бөлме, мынау ас үй, мынау жуынатын бөлме, мынау қонақ бөлме, мынау асхана.

8. Ойын «Сары диван/шам/есік.»

Енді айналаға қара. Жиһазымыздың түстерін атайық.Сары диван/шам/есік.

Жарайсың.

9. Ән « Таза жоғары ».

Тазалаңыз, тазалаңыз.
Бәріміз жинап алайық.
Тазалаңыз, тазалаңыз.
Заттарыңызды қойыңыз.
(3 рет қайталау)

Жинап қою! Жинап қою!

Жинап қою! Заттарыңызды қойыңыз.
Ойыншықтарыңды ал.
Кітаптарыңызды алыңыз.
Аяқ киіміңді ал.
Заттарыңызды қойыңыз.

Тазалаңыз, тазалаңыз.
Бәріміз жинап алайық.
Тазалаңыз, тазалаңыз.
Заттарыңызды қойыңыз.

10. Қорытындылау.

Мұғалім: - Балалар, біз бүгін сабақта нені қайталадық? (балалардың жауаптары).

Қандай жаңа сөздер есіңізде қалды?

Балалар жауап береді.

Ағылшын тілінде айтыңызшы.

Жарайсың!Жарайсың ! Біз үшін бәрі тамаша болды .

Ал енді сабақ аяқталды! Жақсы e.


Қолда қажетті материалдарсыз ағылшын тілін үйрену қиын. Бірақ үрейленбеңіз!Бүгін біздің топтамаға жаңа толықтыру – «Менің үйім» оқу карталарының сериясы. Тегін жүктеп алыңыз және бөлме атауларын ағылшын тілінде біліңіз.
Балалар мұғалімдері арасында оқу карталарының жинақтары өте танымал. Мұғалімдер оларды баланың назарын аудару, жаңа сөздік қорын меңгеру және сабақты түрлендіру үшін пайдаланады. Сонымен қатар, жарқын карталар есте сақтауды, логиканы және шығармашылық ойлауды тамаша дамытады.
Бүгін біз сіздерге «Менің үйім» 🏡 тақырыбындағы оқу материалдарының топтамасын ұсынамыз. Сіз карталарды тегін жүктей аласыз.

Карточкалармен қалай жұмыс істеу керек: нәрестемен бірге үйдегі заттар мен бөлмелерді үйрету

1-жаттығу. Тыңдаңыз және қайталаңыз

Бұл ең қарапайым жаттығу. Бала ағылшын сөздерін жиі қайталау арқылы есте сақтайды. Бәрі оңай:
- Балаға картаны көрсетіп, сөзді айт.
- Оны қайталауын сұраңыз.
Тапсырма эмоциялардың көмегімен әртүрлі болуы мүмкін. Қуанышты, мұңды, таң қалған сөздерді қатты немесе сыбырлап айтыңыз. Сіздің балаңыз сізді әртүрлі дауыспен көшіргенді ұнататыны сөзсіз. Алдымен сөзді біркелкі және анық атаңыз, содан кейін интонацияны өзгерте отырып, ойнауды бастаңыз. Осылайша, бір нәрсені қайта-қайта қайталау монотонды әрекеттен көңілді ойынға айналады.

2-жаттығу. «Үйіңді белгіле»

Карточкаларды үйдегі барлық заттарға жапсырма ретінде пайдаланыңыз. Төсекке «төсек» картасын бекітіңіз, «үстел» картасын асхана үстеліне қойыңыз, ал «айна» картасын айнаға қойыңыз. Мұны балаңызбен бірге жасаңыз, барлық сөздерді кезекпен атаңыз. Бала алдында тұрған карталарды көрген сайын сөздерді қайталап, олардың жазылуын есіне түсіреді.

3-жаттығу. Қатені тап

Бала үйдегі «белгілерге» үйренген кезде, олардың бірнешеуін ауыстырыңыз.

Балаңызды араласып кеткен жапсырмаларды табуға шақырыңыз.