Конспект заняття автоматизація л словах. Конспект індивідуального логопедичного заняття з автоматизації звуку. Розвиток творчих здібностей

мета:автоматизувати звук [л] в складах, словах, фразах.

завдання:

Корекційно - навчальна:

Виробити правильний артикуляційний уклад при вимові звуку [л].

Тренувати в чіткому проголошенні звуку [л] в складах, словах,

Корекційно - розвиваюча:

Розвивати фонематичний слух,

Розвивати плавний видих,

Розвивати слухове і зорове увагу,

Розвивати дрібну моторику.

Корекційно - виховує:

Виховувати посидючість, самоконтроль.

устаткування : Кубик з артикуляційної гімнастикою, контейнер з водою, кольоровий м'ячик для настільного тенісу, коробочка, кульки для творчості, парні картинки, деталі квіточок (білі і кольорові), слон, клітина, замок, коробочка у вигляді ями, маленькі звірі: лев, зебра , бегемот, мавпа, тигр.

попередня робота : Розучування розминки «Чаклун» /

Хід заняття:

I. Організаційний момент.

- Здрастуй. Сідай на стільчик. Сьогодні ми з тобою вирушимо в казку. Щоб в неї потрапити - закрий очі ( Логопед ставить на стіл замок, клітку зі слоненям). Відкривай очі і послухай початок казки. Жив-був слоненя. Він не вимовляв звук Л. І підказали йому, що в замку живе чарівник, який допоможе йому говорити цей звук. І пішов слоненя до нього. Але це виявився злий чаклун. Він заточив його в клітку. Слоненя потрібно рятувати.

II. Повідомлення теми заняття.

- Допоможемо слоненяті? Давай врятуємо його від чаклуна? Ми з тобою навчимося вимовляти звук Л. Заодно і слоненяти навчимо. Але до замку дорога нелегка. Чаклун розставив нам пастки і щоб їх обійти, треба виконати завдання. Але я впевнена, ти легко з ними справишся.

III. Основна частина.

1. Артикуляційна гімнастика.

- На нашому шляху перша пастка. Камінь. Ти бачиш, що камінь не простий. Виконавши всі ці завдання, ми скотилися його зі шляху.

На кожній грані кубика картинка, відповідна артикуляционному вправі:

парканчик

Під'їжджає шофер,
Ну, а попереду - паркан.
Гальмує і назад.
І так вісім разів поспіль.

вікно

Відкриваємо рот ширше,

Тримаємо раз, два, три, чотири.

Якщо стрибає мову,

«А-а-а» співаємо, і він лежить!

млинець

Спекли млинців трошки,

Остудили на віконці,

Є їх будемо зі сметаною,

Запросимо до обіду маму.

Маляр

Підніму я язичок

І пофарбую стелю,

Рухатися вперед-назад

Язичок наш дуже радий!

Молодець, ти добре впорався. Камінь ми з тобою прибрали.

2. Вироблення плавного видиху.

- І дійшли до річки. Але чаклун зламав міст, і тепер звірі не можуть перебратися на той берег. Давай ми їх з тобою перевеземо. Добре, що човен залишився.

(Перед дитиною прямокутний контейнер з водою, на воді кольоровий тенісний м'ячик. Дитина дме на м'ячик, логопед по черзі переставляє звірят).

Всіх перевіз, молодець.

3. Розвиток фонематичного слуху. Гра «Спіймай звук»

- Ось ми і підійшли до наступної пастці. Це яма, яку викопав чаклун, щоб туди потрапляли різні звірята. Давай ми її з тобою засиплемо. Я зараз буду називати тебе слова. Слухай уважно. Якщо в слові є звук Л, ти кидаєш в яму камінь.

Лак, мак, стіл, стоп, гавкіт, віск, диван, вікно, крейда, стілець, будинок, лапа.

Ти чудово працюєш. Тепер звірята точно не потраплять в пастку.

4. Гра «Безбарвні квіти».

- Ми з тобою опинилися на галявині, але подивися: квіти безбарвні. Мабуть і тут чаклун постарався. Але я знаю, як ми зможемо додати фарби квітам. Щоб отримати кольоровий пелюстка, потрібно вимовити правильно два склади зі звуком Л:

ал-ол, ол-вул, вул-ел, ел-ал, ла-ло, ло-лу, лу-ли, ли-ла,

(Дитина повторює склади за логопедом і змінює білий пелюстка на кольоровий).

5. Физминутку.

- Думаю, що ми трошки втомилися з тобою обходити пастки чаклуна. Давай відпочинемо трошки.

(Дитина повторює слова і руху за логопедом)

У ліс прийшов чарівник злий.
Він жахливий і великий.

Він руками замахав
І звірів зачарував.
Але прийшли друзі-дітлахи,
Пустотливі шалунишки,
Стали думати і вирішувати,
Як завдання виконувати.
Нарешті, вони вирішили
І звірів звільнили.
А тепер, друзі, - танцювати,
Нам не треба сумувати.

Крокують на місці

Показують злість на обличчі і обводять руками велике коло

Махають руками, ніби чаклують

Весело крокують підстрибом

Показують, що думають

Показують, що вирішили завдання

Беруться за руки і танцюють

6. Дидактична гра «Один-багато».

- Ну ось ми і прийшли з тобою до замку злого чаклуна. ( Клітка прибрана, слоненя коштує перед замком). Він за нами спостерігав весь цей час, подивився, як ти вправно оминаєш його пастки, що злякався і втік. А коли він побіг, він змахнув картинки зі свого столу і вони все перемішалися ( Логопед викладає парні картинки по темі професії). Слоненя ми звичайно з тобою виручили, він дякує тебе за допомогу. Але ми ж не може залишити тут такий безлад. Давай приберемо, і нехай в замку чаклуна живуть всі звірі лісу.

(Знайти парні професії і назвати один-багато).

IV. Підсумок заняття.

- Який ти молодець. І в пастки не потрапив, і чаклуна прогнав, і слоненяти звільнив. Тобі сподобалося на занятті? А яке завдання сподобалося? А що було важко виконувати?

(Відповіді дитини.)

Алевтина Бобова
Конспект індивідуального заняття «Автоматизація звуку Л в складах, словах»

цілі:

освітні:

1. Активізація звуку в мові;

2. Автоматизація звуку в складах, словах.

Корекційно-розвиваючі:

1. Розвиток фонематичного сприйняття;

2. Розвиток дихання;

3. Розвиток дрібної моторики;

4. Розвиток гостроти зору і аналітико-синтетичної діяльності.

5. Розвиток зорових функцій.

6. Розвиток граматичного ладу мови.

устаткування:

Паперовий вітрило, предметні картинки, кольорові палички, дзеркало.

план заняття.

Організаційний момент.

1. Артикуляційна гімнастика:

вправи для губ:

«Посмішка» (Рахунок до 10)

«Трубочка» (Рахунок до 10)

чергування «Посмішка»-«Трубочка» (До 5-и разів)

вправи для мови:

«Почистим наші зубки»

«Парус»

«Кішка п'є молоко»

«Індик - базіка»

2. Дихальна гімнастика:

«Відправимо вітрило на плавання»

«Попо»

3. Визначення положення органів артикуляції при звуці Л.

4. Характеристика звуку Л.

5. Розвиток фонематичного слуху: впізнавання звуку на тлі складу і слова. гра «Злови звук» .

Побудувати з рахункових паличок човен.

7. Вимова складового ряду.

10. Узгодження іменника з числівником.

Підведення підсумків

Хід заняття.

Організаційний момент.

Логопед. Здрастуй, Радмір! Відгадай загадку:

Перш ніж його ми з'їли,

Все наплакатися встигли. (цибуля)

Подивися на картинки і уважно послухай який звук є в усіх словах? цибуля, жолудь, лижі. (з кожним словомлогопед викладає картинку)

дитина: Л

Логопед: Правильно! Сьогодні ми з тобою будемо вимовляти звук Л.

1. Артикуляційна гімнастика.

Але спочатку ми подивимося в дзеркало на себе і зробимо вправи для губ:

«Посмішка» (Рахунок до 10)

«Трубочка» (Рахунок до 10)

чергування «Посмішка»-«Трубочка» (До 5-и разів)

вправи для мови:

1. «Почистим наші зубки»(Рот відкритий, дитина водить кінчиком язика по верхніх зубів зсередини, спочатку з одного боку в інший, потім по переднім різцям зверху вниз).

мета

2.«Парус»

мета: Вчити утримувати кінчик язика за верхніми зубками.

під рахунок дорослого:

«1,2,3,4, - можна парус піднімати» (Дитина утримує кінчик язика за верхніми зубками).

під рахунок:

«1,2,3,4,5 - можна парус опускати» (Язичок опускається, ротик закривається)

3.«Кішка п'є молоко».

мета

Виробляємо лакательние руху під рахунок:

«1,2,3,4,5 - ми як кішечки знову».

Після цього вимовляємо разом:

«1,2,3,4,5 - ми як хлопчики знову».

4.«Індик - базіка»

мета: Виробляти вміння загинати кінчик розпластаного мови вгору.

«Говоримо»широко розпластаним мовою по верхній губі, як би погладжуючи її: «БЛ - БЛ - БЛ»

2. Дихальна гімнастика:

Логопед. А зараз відправимо пароплав на плавання (Дуємо на паперовий пароплав, глибокий вдих через ніс, видих через рот)

Молодець! А тепер поспіваємо. Зроби глибокий вдих через ніс, рот закритий. На видиху співаємо І-І-І. Видих через рот. Спочатку співаємо тихо, потім голосно. Потім то тихо, то голосно.

3. Положення органів артикуляції при звуці Л

Логопед: А тепер подивися в дзеркало і погуди як пароплав: Л-л-л

(Дитина вимовляє)

Логопед: Що роблять наші губи?

дитина: Губи в усмішці.

Логопед: Рот відкритий або закритий?

дитина: Рот відкритий, відстань між верхніми і нижніми зубами 1 палець.

Логопед: Де знаходиться кінчик язика?

дитина: Кінчик мови впирається зсередини в верхні зубки.

Логопед: Повітря у нас який виходить?

дитина: Теплий.

Логопед: Де проходить повітря?

дитина: Посередині мови.

дитина: Так, живе.

Логопед: Молодець!

4. Характеристика звуку Л

Логопед. Радмір, звук Л який? Голосний або приголосний?

(дитина : Звук Л приголосний)

А він дзвінкий або глухий?

(дитина : Він дзвінкий)

Твердий або м'який?

(дитина : Твердий)

А тепер скажи сам всю характеристику звуку Ж.

(дитина : звук Л-приголосний, Дзвінкий, твердий)

5. Розвиток фонематичного слуху

Логопед. Ляскни в долоні, коли почуєш в складі звук Ж.

ла, так, за, жи, оч, з, ло, уч, шу, ли, ца, са, ол.

Логопед. почуєш слово зі звукомЛ підніми малюнок вітрила, як ніби в цей час пароплав гуде.

слова: ЦУКЕРКА, ЛОТО, ШАПКА, жетони, УСМІШКА, НОЖІ, ЗАЙКА, калюжі, тріски, вужі, кухлик, КИНДЖАЛ, ГЛОБУС ЗІРКА, КАНІКУЛИ.

6. Вправа на розвиток гостроти зору і аналітико-синтетичної діяльності.

Побудувати з кольорових паличок човен.

7. Вимова складового ряду

Логопед. Повторюй за мною, стеж за вимовою:

Ал-ал-ал - занадто малий Ла-ла-ла - ось справи!

Ол-ол-ол - вимий підлогу Ло-ло-ло - мені тепло

Вул-вул-вул - вітер дув Лу-лу-лу - на підлозі

Іл-іл-мул - траву косив Ли-ли-ли - мій підлоги

Ел-їв-їв - білий крейду

Молодець!

8. Розвиток аналізу і синтезу.

Логопед. Перед тобою, Радмір, картинки перевернуті. Перевертаєш картинку, називаєш її і говориш, де стоїть звук Л: на початку слова, Середині, наприкінці.

(Жолудь, баклажан, лижник, стіл)

9. Вправа на зняття зорового стомлення.

Логопед. А зараз ми відправимо в плавання наш човен. Хвиля в морі буде качати її то вправо, то вліво, то піднімати вгору, то опускати вниз. Ти уважно слідкуй за човном, щоб з нею нічого не сталося, добре?

виконання вправи:

Початкове положення - сидячи.

1. 5 коливальних рухів очима по горизонталі: Справа - наліво, потім зліва - направо.

2. 5 коливальних рухів очима по вертикалі: Вгору - вниз і вниз - вгору.

3. Міцно заплющити очі на 3-5 сек., А потім відкрити на 3-5 сек.

10. Узгодження іменника з числівником

Логопед. Давай подивимося на цю картинку. Що це? Давай порахуємо. (Логопед викладає п'ять цифр і малюнок столу перед дитиною)

Дитина. Один стіл, два столи, три столи, чотири столи, п'ять столів.

11. Освіта дієслів минулого часу першої особи однини.

Логопед. Пограємо в гру «Яканья». Я почну, а ти скажеш так, як ніби ти це вже зробив.

Я встаю - я встав. Я пишу - …

Я сідаю - я ... Я ставлю - ...

Я малюю - ... Я піднімаю - ...

Я падаю -. Я купляю - …

Підведення підсумків

Логопед. І так, Радмір, який звукми з тобою сьогодні вимовляли? Чим займалися на занятті?

(Відповідає)

Ти сьогодні молодець! До побачення!

КОНСПЕКТ

індивідуального заняття з звуковимовленню

Автоматизація

звуку Л в складах і

в словах

мета: правильно і чітко вимовляти звукЛ в складах і словах.

завдання:

навчальні:

  1. Формувати поняття «приголосний звук», уточнити особливості артикуляції звукуЛ;
  2. Формувати навички освіти дієслів минулого часу;
  3. Закріплювати навички вживання ним. сущ. у формі родового відмінка.

корекційні:

  1. автоматизувати звукЛ в складах і словах.

розвиваючі:

  1. Розвивати артикуляционную і дрібну моторику;
  2. Розвивати фонематичні сприйняття, слуховий контроль;
  3. Розвивати увагу, пам'ять, мислення.

виховні:

  1. Виховувати самоконтроль за промовою, вміння вслухатися в мову

Логопеда.

Методичні прийоми:

  1. ігрова мотивація;
  2. подражательно-виконавські та мовні вправи;
  3. гри;
  4. заохочення.

Матеріали та обладнання:

Лялька Мила, м'яч, картки для визначення позиції звукуЛ в слові,

предметні картинки: келих, м'яч, крейда, куля, пенал, вилка, чашка, олівець.

Попередня робота:

  1. Формування артикуляційних умінь і навичок, необхідних для правильного вимовляння звукуЛ.
  2. Відпрацювання вправ дрібної моторики.
  3. Відпрацювання опорних звуків.
  4. постановка звукуЛ.

Подальша робота:

Автоматизація звукуЛ в чистоговорки, у фразах, в зв'язного мовлення.

хід заняття

I. Організаційний момент.

Приготувалися до заняття. Слухай мене уважно, старайся правильно виконувати всі завдання.

II. Основна частина.

1. Артикуляційна гімнастика.

Логопед: Будемо робити зарядку для язичка, щоб він добре і правильно рухався, чітко промовляв звуки і слова.

Повторення артикуляційних вправ:

для губ: чергування «парканчик» - «Трубочка»;

для мови: «Чашечка», «Смачне варення», «Пароплав гуде».

Дитина робить вправи за інструкцією логопеда.

2. Пальчикова гімнастика.

Логопед: Без помилок виконуй, що таке називай.

Ніжки, спинки і сидіння - Ліва долоня вертикально вгору.

Ось вам стілець на диво. До її нижній частині приставляється кулачок.

Біля столу чотири ніжки, Ліва рука в кулачок, зверху на кулачок

Зверху кришка, як долонька. опускається долонька.

3. Повідомлення мети заняття.

Логопед: До нас на заняття прийшла лялька Міла. Сьогодні разом з нею ми будемо повторювати склади і слова зі звукомЛ.

4. Акустико-артикуляційний образ звуку.

Логопед : Згадаймо, коли ми вимовляємо звукЛ, що роблять губки?

Посміхаються.

Логопед : Що робить язичок?

Піднімається за верхні зубки до бугорочки (якщо відпрацьовується зазубная артикуляція). або:

Кінчик мови затиснутий між зубів.

Логопед: Дамо характеристику звукуЛ.

звук Л приголосний, дзвінкий, твердий.

5. Складова гімнастика.

Дитина відтворює серію складів за логопедом, супроводжуючи промовляння пальчикової гімнастикою «Пальчики вітаються» (пальці ведучої руки по черзі стикаються з великим пальцем).

ал ол ял -ел ал-ол-вул-іл

ол- вул їв-Юл ул- іл-ал-ол

вул іл Юл-yoл іл-вул-ол-ал

6. Проказування слів за логопедом.

Бал, малий, вал, зал, дав, стілець, крейда, сіл, співав, гол, вал, підлогу, був, мив, нив, крейда, вів, осел, козел, бив, пив, вил, келих, пенал, укол, Футбол.

7. Гра на розвиток фонематичного сприйняття.

Логопед: Підніми прапорець, якщо почуєш в слові звукЛ.

Слова: лопата, машина, пила, відро, молоток, совок, голка, ножиці, шило,

Мітла, кисть.

8. Підбір картинок на заданий звук.

Гра «Підбери і назви».

Логопед: Міла пішла в магазин. Допоможи Мілі купити речі, в назві яких є звукЛ.

Предметні картинки:келих, м'яч, крейда, куля, пенал, олівець, стілець.

Логопед: Молодець, ти правильно вибрав. Міла задоволена.

9. Гра «Чого не стало?». Вживання ім. сущ. в Р.п.

Підібрані в попередній грі картинки виставляються на складальне полотно. Дитина запам'ятовує їх, закриває очі, логопед прибирає одну картинку.

Логопед: Подивися, чого немає?

дитина: Ні ... (сущ. У формі родового відмінка).

10. Физкультминутка.

Логопед: Я буду показувати і називати те, що я роблю, а ти повторюй мої дії, і скажи, що ти зробив.

Логопед: Дитина:

Я встаю. Я встав.

Я ставлю стілець. Я поставив стілець.

Я піднімаю руку. Я підняв руку.

Я стрибаю. Я стрибав.

Я сідаю на стілець. Я сів на стілець.

Я беру ручку. Я взяв ручку.

Я пишу. Я писав.

11. Гра «Багато - один»(з м'ячем).

Логопед: Зміни слово, пам'ятай про звукЛ в кінці слова.

Логопед: Дитина:

столи - стіл

укол - уколи

підлоги - пол

зали - зал

пенали - пенал

голи - гол

келихи - келих

дятли - дятел

12. Визначення положення звуку Л в слові.

Логопед: Де в слові сховався звукЛ (На початку, в середині, в кінці слова). Робота зі звуковою лінійкою.

слова: зал, лампа, малюк, лавочка, полку, укол.

III. Підсумок заняття і оцінка діяльності дитини.

Логопед: Наше заняття закінчено. Який звук ми сьогодні вчилися правильно вимовляти? Ти сьогодні добре займався. Мілі теж сподобалося, як ти говорив, виконував завдання.


Світлана Овсянникова

мета: автоматизувати звук [л] в складах

завдання:

освітні:

Закріплювати правильну вимову звуку [л] в складах, Словах, словосполученнях, реченнях.

Формувати навички узгодження числівника з іменником;

корекційні:

Розвивати цілісне сприйняття, пам'ять, дрібну моторику, увагу, фонематичний слух;

Збагачення і розширення словникового запасу;

закріплювати навички звукового аналізу і синтезу;

виховні:

Виховувати самостійність, інтерес до заняття.

устаткування: Картинки-символи для артикуляційної гімнастики, картинки із зображенням квітів (конвалія, дзвіночок, гладіолус, мак, тюльпан, незабудка, кульбаба, лілія, волошка); картинки із зображенням предметів для счё та: Ляльок, яблук; іграшка - бджола, розрізна картинка з зображенням бджоли Луши; набір предметних картинок: Ластівка, лопата, лампа, конвалія, лось, халат, колобок, акула, вилка, голуб, крейда, стіл, стілець, пенал.

хід заняття

1. Організаційний момент.

Здрастуй, Коля! Давай привітаємося з нашими гостями і більше не будемо на них відволікатися.

Сьогодні у нас на занятті новий гість. Послухай загадку і спробуй здогадатися, хто це?

Над квіткою вона дзижчить,

До вулика швидко так летить,

Мед свій в стільники віддала;

Як звуть її ?. (Бджола).

Правильно, це весела і добра бджола на ім'я Луша. Вона дуже любить збирати квітковий пилок і готувати з неї мед. Вона прилетіла послухати, як ти вимовляєш звук[Л] і пограти з тобою в різні ігри.

2. Артикуляційна гімнастика.

Але спочатку давай зробимо зарядку для язичка. А в цьому тобі допоможуть "веселі картинки" (На смарт-дошці). Подивися на них і зроби вправу.

«Лопаточка»

Мова лопаткою поклади

І трохи потримай.

Мову потрібно розслабляти,

І під рахунок його тримати.

«Голочка»

Мова голочкою тягну.

Не підходь! Я уколю!

«Парус»

Вітер парус роздуває,

Нашу човен підганяє,

Раз два три чотири п'ять,

Будемо човен ми тримати.

«Годинник»

Вліво - вправо, вліво - вправо,

Моя мова ковзає лукаво:

Немов маятник годинника,

Погойдатися він готовий.

«Гойдалки»

На гойдалці я хитаюсь.

Вгору лечу і вниз спускаюся.

«Смачне варення»

Блін ми їли з наслажденьем-

Забруднилися варенням.

Щоб варення з губ прибрати,

Ротик потрібно облизати.

3. Ізольоване проголошення звуку [л], характеристика звуку.

Давай проізнесём улюблений звук бджілки Луши: Ллл. Обговорення артикуляції звуку: Широкий мову піднімається вгору за зуби, губи посміхаються.

похвали звук [л]. (Звук [л] - приголосний, Тому що в роті є перешкода - мова, звук дзвінкий, Твердий).

4. Автоматизація звука [Л] в складах.

Бджілка любить літати на галявині і співати пісеньки. І хоче, щоб ти теж заспівав разом з нею.

Заспівай пісеньку «Ла»стільки разів, скільки я хлопну.

Заспівай пісеньку «Ло»стільки разів, скільки я тупни.

Заспівай пісеньку «Лу»стільки разів, скільки я підніму руки вгору.

Заспівай пісеньку «Ли»стільки разів, скільки бджіл на столі.

Заспівай пісеньку «Ле»стільки разів, скільки я постукаю.

5. Автоматизація звуку[Л] в словах і словосполученнях.

Подивися і назви картинки зі звуком Л(Соняшник, білка, конвалії, клоун, мило).

Про що можна сказати білі. конвалії.

Веселий. клоун.

Блакитне ... мило.

Спритна. білка.

Жовтий. соняшник.

6. Формування фонематических уявлень.

Як багато квітів росте на галявині. Луша літає від однієї квітки до іншого і не знає, які їй вибрати, щоб зібрати квітковий нектар. Давай їй допоможемо, вибрати ті квіти, в назві яких є звук [Л].

(Конвалія, дзвіночок, мак, незабудка, кульбаба, волошка, братки).

Вибираємо дзвіночок, конвалія, братки.

7. Пальчикова гімнастика.

Будиночок маленький на ялинці,

Будинок для бджіл, а де ж бджілки?

Треба в будиночок постукати,

Раз два три чотири п'ять.

Стали бджілки вилітати:

Раз два три чотири п'ять!

Одна з рук стоїть на столі, спираючись на лікоть, пальці розчепірені (Ялинка). На другій руці пальці замикаються в кільце (Вулик). «Вулик»притиснутий до «Ялинці»дитина заглядає в «Вулик».

Стискає кулачки. Стукає кулаками один про одного, чергуючи руки. Розводить руками, розчепірює пальці і ворушить ними (Бджілки літають.)

8. Гра «Де сховався звук» (формування звукового аналізу) .

Луша принесла з собою красиві квіти і шкатулку. Подивися, що в ній лежить. Так тут багато картинок, якими треба прикрасити квіткові пелюстки. Для цього визнач місце звуку [л] в словах: Початок, середина або кінець слова. Намагайся відповідати повним відповіддю.

(Ластівка, лопата, лампа, конвалія, лось, халат, колобок, акула, вилка, голуб, крейда, стіл, стілець, пенал).

9. Физкультминутка.

Бджілка трохи втомилася. Давай разом з нею відпочинемо.

Ось і Пчелкина зарядка.

Виконуй-ка по порядку.

Швидко встань і посміхнися.

Вище, вище потягнися.

Ну-ка плечі чварами,

Підніми і опусти.

Вліво, вправо повернись,

Рук колінами доторкнися.

10. Гра «Порахуй».

Подивися, як багато подарунків я принесла для Луши. Давай порахуємо їх (Лялька, яблуко).

11. Автоматизація звука [Л] в пропозиціях.

1) Подруга Луши дівчинка Алла надіслала їй свої фотографії, на яких зображено, що вона робила, коли відпочивала у своєї бабусі на канікулах влітку і взимку. Розкажи, що робила Алла (По картинках).

Алла шила. Алла в'язала ....

2) Луша вирішила посмішити тебе і придумала кумедні пропозиції. Послухай їх уважно і виправ помилки.

Салат їв Мілу.

Пол впав на стілець.

Футбол поїхав на папу.

Лопатка взяла Ладу.

Лялька купила Лушу.

Біла хустка надів Аллу.

3) Луша вирішила стати художницею і намалювала картини. У чому помилилася Луша, що вона неправильно намалювала? (картинки «Чого не буває»).

Луша помилилася в тому, що ластівка не буває червоною. Луша помилилася в тому, що яблуко не буває синім. Луша помилилася в тому, що на ялинці не росте полуниця. Луша помилилася в тому, що не можна ходити по залізниці влітку на лижах.

12. Розвиток дрібної моторики.

Подивися, якщо зібрати цю картинку, то вийде портрет Луши. Давай зберемо її та подаруємо бджілці. (Дитина збирає розрізну картинку).

Молодець! Луша дуже задоволена.

13. Підсумок заняття.

наше заняття підійшло до кінця. Чим ми сьогодні займалися? (Вчилися правильно вимовляти звук [Л]) . Яка гра тобі сподобалася найбільше? Назви 3 будь-яких слова зі звуком [Л].

Пора прощатися з бджілкою. Луша дякує тебе і дарує тобі наклейки зі своїми портретами.

Публікації по темі:

Конспект індивідуального логопедичного заняття з автоматизації звуку [Л]Індивідуальне логопедическое заняття на автоматизацію звуку [Л] в словах і пропозиціях.

Конспект індивідуального логопедичного заняття з автоматизації звуку [Л]Мета: закріпити правильну вимову звуку [л] в Завдання: Корекційно-освітні: - закріпити правильну вимову звуку [л].

Конспект індивідуального логопедичного заняття з автоматизації звуку [Л] в словахМета: автоматизувати звук [Л] в словах. Корекційно-навчальні завдання: уточнити характеристики звуку [Л], закріпити правильну вимову.

Конспект індивідуального логопедичного заняття з автоматизації звуку [Р]Мета: закріпити правильну вимову звуку [Р] в складах, словах і словосполученнях. Завдання: Корекційно-освітні: -Вчити правильно.

Конспект індивідуального логопедичного заняття з автоматизації звуку [Р] в словах і пропозиціяхМета: автоматизувати звук [р] в словах і пропозиціях. Завдання: Корекційно-освітні: - закріплювати правильну вимову звуку.

Конспект індивідуального заняття з автоматизації звуку [Л] у дітей 5-7 років з ОНРЦілі і завдання: Корекційно-освітні: -Вчити чітко і правильно вимовляти звук «л», автоматизувати даний звук в складах і словах.

Конспект індивідуального заняття з автоматизації звуку [л] в складах, словах, фразі (старша група)Цілі: Автоматизація звук [л] в складах, словах, фразі; Виділення на слух слів зі звуком [л]; Відтворення складових рядів; Розвиток.

Конспект індивідуального заняття з автоматизації звуку [Ш]Конспект індивідуального заняття з автоматизації звуку [Ш] Мета: Автоматизувати звук [Ш]. Завдання: Розвиток фонематичного слуху (сприйняття ,.

Конспект індивідуального заняття з автоматизації звуку [Ж]Конспект індивідуального заняття з автоматизації звуку [Ж] Мета: Автоматизувати звук [ж] у відкритих складах. Завдання: Розвиток фонематичного.

План-конспект індивідуального заняття з автоматизації звуку [Р]Мета: автоматизація звуку «Р». Завдання: Закріплення правильної вимови звуку «Р» ізольовано, в прямих складах і в словах з ними ;.

Бібліотека зображень:

Конспект НСД по автоматизації звуку [л]
«Морська подорож з Лунтіком».

Конспект Ємельянової Н. В. вчителя - логопеда Мадоу «Дошкільний навчальний заклад № 273» г. Пермь.
Уявляю Вашій увазі конспект безпосередньо - освітньої діяльності по автоматизації звуку Л.
Дана розробка буде цікава для вихователів і вчителів - логопедів, що займаються з дітьми старшого дошкільного возраста.автоматізація звуку [л] Корекційно-освітні:закріплення правильної артикуляції і характеристики звуку [л], автоматизація звуку [л] в ізольованому вигляді, в словах, складах, пропозиціях і чистоговорки, вправлятися в правильному вживанні прийменниково - відмінкових конструкцій, вчити називати іменники у множині.
Корекційно-розвиваючі:розвивати артикуляционную моторику і мімічну мускулатуру, розвивати фонематичний слух, розвивати пам'ять і логічне мислення, розвивати дрібну і загальну моторику.
Корекційно-виховні:виховувати посидючість, терпіння.
устаткування:розрізна картинка «Лунтик», картинка Лунтик, картинка «Кораблик», пружинка су-джок, набір картинок «Продукти харчування», м'яч, картинки-розмальовки.
Хід НСД:
1.Оргмомент.Логопед вітає дітей і пропонує відгадати, хто прийде до них сьогодні на заняття, і з ким вони відправляться в морську подорож.
Логопед:Привіт, хлопці. Сьогодні ми вирушимо з вами в морську подорож. Але попливемо ми не одні. Хочете дізнатися, з ким ми відправимося в подорож? Для цього вам треба зібрати з декількох картинок одну цілу картину.
2. Розвиток цілості сприйняття.
Гра «Збери картинку».
Логопед:
Знають діти всієї Землі
Хто впав на них з Місяця
Це маленький звір,
Хто ж здогадатися зміг?
Діти збирають картинку із зображенням Лунтика.
Логопед:
Правильно, це Лунтик. Він до нас прибув з Місяця. Дорога його була довга і важка, і він дуже втомився. Нехай Лунтик трохи відпочине, а ми йому покажемо, чому вже навчилися.
3. Психогимнастика.
Логопед:Давайте покажемо, як ми зраділи появі Лунтика: скажімо радісно: «А -А - А!»
А тепер дружно сміявся Лунтик і скажемо: «І -І -І!»
А тепер здивуємося його появи на нашій планеті: «Про -О - О!»
А тепер покажемо, як ми засмутимося, коли він полетить назад: «У-У-У»
4. Артикуляційна гімнастика.
Логопед:
Лунтик відпочив і готовий відправитися з нами в морську подорож. Але перед подорожжю потрібно підкріпитися. Давайте напечемо млинчиків і з'їмо їх з смачним варенням (діти виконують вправу «Млинець» і «Смачне варення»), а тепер перевіримо, як ми зможемо перенести морську хитавицю (вправа «Гойдалки»)
А ось і наш корабель.
Виставляється картинка кораблика.
Подивіться, який великий парус у нашого кораблика (вправа «Парус»)
5. Закріплення ізольованого вимови звуку [л].
Логопед:Ми добре підготувалися і готові вирушити в дорогу.
Гра «Корабель».
Логопед:Ми піднімаємося на борт нашого корабля і вирушаємо в морську подорож з пісенькою кораблика «Л - Л - Л»
Діти вимовляють звук Л
Логопед:Розкажіть Лунтик, як правильно вимовити звук Л?
Логопед разом з дітьми повторює правильну артикуляцію звуку Л: губи посміхаються, зуби розімкнуті, мова широкий, кінчик язика за верхніми зубами, дуємо в щоки.
Логопед:Скажіть, звук [л] голосний або приголосний?
діти:Згідний.
6. Автоматизація [Л] в складах.
Логопед:Поки ми повторювали звук Л, наш корабель причалив до острова. Подивіться, скільки на цьому острові красивих черепашок. Давайте зберемо для Лунтика черепашки. А поки збираємо, повторюйте за мною склади: Ала- покращує з - мули - оло. (Діти збирають черепашки і повторюють за логопедом склади.)
7 Автоматизація [л] в словах.
Логопед:
Як багато черепашок ми зібрали. А тепер можна пограти. Лунтик дуже любить грати в м'яч. Давайте покажемо йому гру «Один - багато»
Гра «Один -багато» (логопед кидає дітям м'яч і називає слова в однині, а діти утворюють від них множину)
Бджола - бджоли
Скала - скелі
акула -акули
Пила - пили
школа -школа
Шпала - шпали
8. Розвиток фонематичного слуху.
Гра «Нагодуй Лунтика»
Логопед:Молодці! Ви прекрасно впоралися з цим завданням. А тепер настав час трохи відпочити. Лунтик дуже зголоднів. Нагодуємо його?
діти:Так.
Логопед: Вибираючи для Лунтика ті продукти, в назві яких є звук [л]
Дітям пропонується вибрати картинки, в назві яких є звук Л (яблуко, ковбаса, молоко, полуниця, булка)
9.Физкультминутка.
Логопед:Після ситного обіду Лунтик пропонує нам пограти разом з ним.
Гра «Пила» Діти парами, взявшись руками хрест -накрест, пиляють «колоди» (нижню пару рук) і декламують:
запрацювала пила
Задзижчала, як бджола,
Пропиляла шматок,
Наскочила на сучок,
Тріснула і стала -
Починаймо її знову!
10. Автоматизація [л] в пропозиціях.
Гра: «Куди сховав Лунтик?» Складання пропозицій з приводами.
Логопед:Лунтик любить ховати різні предмети.
Подивіться на картинки і дайте відповідь на питання:
Куди Лунтик сховав морква? (Яблуко, гарбуз)
відповіді дітей(Лунтик сховав морква на стілець.
Лунтик сховав яблуко в коробку. Лунтик сховав гарбуз під лавку.)


Логопед:Молодці! Ви впоралися із завданням, а тепер давайте повернемося на наш корабель. Нам пора повертатися назад. А на зворотному шляху розповімо віршик про Лунтика.
11.Автоматизація [л] в чистоговорки.
Діти за логопедом повторюють чистоговорку і масажують пальці рук пружинкою Су - Джок.
Ла -ла - ла, варто Лунтик у столу.
Лу -лу -лу, підійдемо і ми до столу.
Ли -ли -ли, Лунтик вимив всі столи.
Ла - ла - ла, Лунтик мед несе бджола
Ла -ла - ла, Лунтик, як йдуть справи?
12.Підсумок заняття.
Логопед:Ось і підійшло до кінця наше подорож.
Які завдання були складними для вас?
Які сподобалися ігри?
13.Оцінка роботи дітей.
Логопед:
Ви прекрасно грали, і Лунтик вам дуже вдячний і дарує на пам'ять про нашу подорож картинку - розмальовку.